Certyfikat GreenEvo dla ENSOL z Raciborza

0

Pod patronatem Ministra Środowiska, Ministra Gospodarki oraz Ministra Spraw Zagranicznych zielone technologie wkraczają na ścieżkę szybkiego rozwoju.

29 polskich firm oferujących innowacyjne technologie prośrodowiskowe otrzymało unikalną szansę podboju rynków zagranicznych – ofertę doradczo-szkoleniową platformy GreenEvo, która umożliwi wejście polskich zielonych technologii na arenę międzynarodową. Na spotkaniu inaugurującym drugi etap projektu GreenEvo, które odbyło się 24.03.2010 r. w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawiciele firm otrzymali certyfikaty potwierdzające zakwalifikowanie ich technologii do programu. Wśród tych firm była również Energetyka Solarna ENSOL Sp. z o.o. z Raciborza. 

- reklama -

 

Od początku działalność firmy ENSOL skierowana była na produkcję płaskich kolektorów słonecznych i zestawów montażowych, kompletację i sprzedaż armatury solarnej oraz kompletnych zestawów solarnych.  Prawie dwudziestoletnie doświadczenie w branży instalacyjnej i solarnej, duży potencjał produkcyjny i techniczny, wyszkolona kadra, troska o środowisko naturalne i  ciągle rosnące ceny energii zainspirowały założycieli firmy w 2006 roku do rozpoczęcia produkcji urządzeń solarnych. Zaplecze projektowe i inżynieryjne umożliwiło firmie od początku działalności opracować i wdrożyć własne rozwiązania w kilku typach kolektorów słonecznych o zróżnicowanych powierzchniach i rozwiązaniach hydraulicznych. Na bazie jednolitej konstrukcji nośnej została stworzona cała rodzina kolektorów o nowatorskich rozwiązaniach oraz wysokiej jakości zarówno pod względem estetycznym, jak i sprawnościowym. W dalszym ciągu projektowane i budowane są kolejne prototypy o innowacyjnych rozwiązanich.

 

Wszystkie produkty firmy ENSOL są badane i certyfikowane przez renomowane i uznane w Europie i świecie jednostki badawcze i certyfikujące takie jak TUV Rheinland, DIN Certco i przechodzą pozytywnie wszelkie testy jakościowe. Dowodem tego jest międzynarodowy znak jakości Solar Keymark na większość produktów. ENSOL w swojej działalności postawił na wysoką jakość produktów, co niekoniecznie na etapie inwestycyjnym jest rozwiązaniem najtańszym, jednak w perspektywie dwudziestu kilku lat eksploatowania kolektora daje wymierne efekty finansowe. Celowo i z rozmysłem wybrane zostały najbardziej restrykcyjne i renomowane centra badawcze. Uwiarygadniają one pod każdym względem produkty wśród aktualnych, jak i przyszłych klientów. Widać to szczególnie na branżowych targach m.in. „Intersolar” w Monachium czy chociażby targach krajowych „Instalacje” w Poznaniu, w których firma systematycznie bierze udział.

 

Firma Ensol wystąpi również na Targach Eko – Wystawa w Pietrowicach w dniach 8 i 9 maja, gdzie prezentowana będzie oferta handlowa firmy.

 

 

 

 Energetyka Solarna ENSOL Sp. z o.o.

47-400 Racibórz; ul. Piaskowa 11; GSM +48 698 618 672, tel. +48 (32) 4159665, fax +48 (32) 4149242, www.ensol.pl

 

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here