Prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej

174

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu rządowego. Prezydencka para wraz z polską delegacją lecieli do Katynia na 70. rocznicę obchodów zbrodni katyńskiej.

Ze Smoleńska napływają sprzeczne informacje. Na lotnisku jest ogromne zamieszanie. Według wstępnych informacji samolot, na pokładzie którego było 88 osób, miał problemy z lądowaniem. Na lotnisku panuje totalna mgła, samolot który podchodził do lądowania, nie wylądował. Piloci dodali "gazu", aby wyprowadzić samolot z podejścia do lądowania, po czym kontakt z samolotem się urwał. 

- reklama -

 

 

 

 

 

Samolot z prezydentem na pokładzie rozbił się niedaleko lotniska. "Przy podchodzeniu do lądowania samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewo. Pożar jest już ugaszony" – powiedział rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.  Na lotnisku panuje chaos. Ekipy próbują wyciągać pasażerów.

 

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski poinformował, że na pokładzie byli m.in prezydent Kaczyński z małżonką, szef IPN, NBP, wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Paweł Wypych, szef sztabu gen. Gągor, posłowie Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wasserman, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski  oraz wszyscy dowódcy sił zbrojnych.

/w/

 

Czytaj także: Żałoba narodowa. Nie żyją najważniejsze osoby w Polsce

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

174 KOMENTARZE

 1. abc

  Polecam lekturę „Rosji Putina” śp.A.Politkowskiej ! Warto także przeczytać wydane u nas książki Jurija Felsztyńskiego!To pozycje obowiązkowe dla POputczików.

 2. Dziś mija dookładnie miesuiąc od tych wydarzeń co skłania do refleksji. Niektórzy naiwnie łudzili się, że katastrofa spowoduje zmiany w polityce na lepsze. Czas pokazał, jak bardzo się mylili…

 3. widać że JAREK dosłownie „po trupach” PCHA SIĘ do władzy. CZARNI mogliby rozgrabić i wziąć na własność CAŁĄ POLSKĘ!

 4. „…zamarli na helu, zamarli na wawelu, a jarek na to po trupach do celu, po trupach do celu […] jarek, jarek przyjaciół ma wielu, każdy chce leżeć na wawelu…] txt. K. Wojewódzki; wyk. K. Wojewódzki, M. Figurski – co wy na to ?

 5. Powiatowym i Rajfurskim szumowinom medialnym dedykować można P.Kukiza:
  „Nadejdzie kiedyś taki czas
  Za wszystko kurwy zapłacicie
  W helikoptery wsadzą was
  I nigdy już tu nie wrócicie”…

 6. Wojewódzki i jego show, to program dla intelektualnych analfabetów. O zniewiściałym Figurskim lepiej się nie wypowiadać.

 7. „Nawet najstraszniejszy Zez nie odmieni biegu Łez.” Zezujcie tak dalej, tym którzy dobrze widzą, zobaczą IV RP i to niedługo. Szczury nie zdążą z tego okrętu zbieć – bo gdzie? i tak dopadnie was sprawiedliwość. „Zbrodnia i Kara” – za te bluźnierstwa!

 8. TO WIDAĆ CZARNO NA BIAŁYM— REPREZENTUJE PODHALAŃSKĄ MOCHEROWSKĄ …..MAĆ. DZIWNYM ZBIEGIEM OKOLICZNOŚCI PROSTACTWO RELIGIJNE ŚLUNSKA I GOROLI Z KARPAT BARDZO SIĘ POKRYWA. POWSTAJE PYTANIE DLACZEGO? ANO DLATEGO,ŻE WIERZĄ CI NIESZCZĘŚNICY BARDZIEJ CZŁOWIEKOWI NIŻ BOGU! W SWOICH „ŚW.” NIŻ PANU JEZUSOWI, W „łobrazeczki” NIŻ W PRAWDZIWEGO BOGA! AMENUS!

 9. GDZIE SĄ RANNI ZE SMOLEŃSKA
  Leszek Misiak, Grzegorz Wierzchołowski, 28-09-2010 14:02
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/39473
  wybrany komentarz (1z 169):
  Grzesiek: Głosy w języku polskim
  A ja mam pytanie, co tam robią polskie głosy na tym filmie (fakt ich obecności potwierdzony przez prokuraturę). Skoro wszyscy zginęli, to skąd się tam wzięły te głosy? Wiemy, że po pewnym czasie dodarł tam Wiśniewski. Przyszedł on po przyjeździe ekip ratowniczych. Jednakże ta cała akcja rozgrywała się przed tym czasem (dopiero pod koniec filmu amatorskiego słychać syreny samochodów). Prokuratura przesłuchała wielu świadków, ale do tej pory nie potrafi się ustosunkować do tych strzałów. Więc co to były za polskie głosy i dlaczego nic na ich temat nie wiemy? Słyszeliśmy relację pielęgniarek uczestniczących w akcji, słyszeliśmy sprawozdanie Gregorego Poltavchenko który również pojawił się tam w pierwszych minutach, a co z tymi osobami, które są ukazane na tym filmie, z
  tymi, którzy mówią po polsku?

 10. lo

  tym powinien się zająć inspektor Clouseau

 11. Darek

  Dajcie spokój z tym kartoflem! Upieczony zaparkował razem z czarownicą na Wawelu i styknie!

 12. Znasz chamie sentencję”de mortuis nil nisi bene”..nie znasz?przetłumaczę”o zmarłych nigdy żle”! To fundament kulturalnego zachowania! zamilcz więc i przeczytaj sobie dedykowany ci wiersz A. Bursy”Pantofelek”!

 13. Osiołku pisdzielcowy! „De mortuis nil nisi bene” znaczy „O umarłych mów tylko dobrze”. Prawie to samo a jednak nie do końca 🙂 A jeśli umarły (kartofel Kaczyński) spowodował śmierć 96 osób? Też mówić dobrze?

 14. BĘDZIE EKSPERYMENT NA DRUGIM TUPOLEWIE
  fot. Paweł Kralewski, dlapilota.pl, 30-09-2010 10:01
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/39563
  Wybrany komentarz:
  kruszek: Szybko doszli do wniosku,że nie było wybuchu
  W dwa dni po zamachu,stwierdzili, że zamachu, nie było.Tym samym potwierdzili, że nie badali tutki, pod tym kątem.Chyba wtedy, jak piłowali i rąbali samolot, wykluczyli zamach.I dioci to są,ale nie my.Ten Pan,z amiast wyjaśniać i patrzyć na ręce Rosjanom, to pisał książkę.Teraz promuje, zupełnie jak Krzywonos.Żałosne.

 15. Witamy niePISa – dyżurnego pisdaka tego forum! Dzisiaj jesteś „kruszkiem”? :)))))
  Powklejałeś linki? To spierniczaj ćwoku kartoflany!

 16. lo

  jednym słowem: KARTOFELZALAT

 17. Judasz

  Falscher Kaczynski-Leichnam begraben?
  aktualisiert am 20.12.2010, 21:47 Uhr

  Der Zwillingsbruder des bei einem Flugzeugabsturz tödlich verunglückten polnischen Präsidenten Lech Kaczynski hat überraschend die Echtheit des auf der Wawel-Burg in Krakau beigesetzten Leichnams infrage gestellt.

  Er habe seinen toten Bruder auf dem Flughafen in Smolensk am Tag des Unglücks an einer Narbe erkannt, sagte der national-konservative Politiker, Jaroslaw Kaczynski. Nach der Überführung der sterblichen Überreste nach Polen habe er allerdings den Leichnam nicht mehr wiedererkannt. „Der Mensch hier (im Sarg) erinnerte überhaupt nicht an meinen Bruder”, so Jaroslaw Kaczynski. Er verwies auf mögliche Fehler bei der Obduktion. Warum er diese Erkenntnis erst acht Monate nach der Beerdigung kundtut, verriet Kaczynski nicht.

  To tyle na newsach niemieckich . Czyzby w Krakowie na Wawelu byl ktos inny jak Kaczynski pochowany ??????? To sa hipotezy Kaczora !!!!!

 18. Chyba polski szwabie nie wiesz z kim gadasz i jakiego Ducha przywołujesz? Pomódl się za zmarłych Twoich rodziców, może się opamiętasz?

 19. Judasz

  Du deutsche bist so ein deutsche wie aus Ziegenarsch eine Trompete . Poczytaj sobie co ten szurniety Kaczor znow wymyslil . Jak nie znasz niemieckiego du deutsche to sobie kup slownik i przetlumacz bucu jeden

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here