Komisja na „tak”, reprezentacja zagra w Raciborzu

  Racibórz zorganizuje mecz eliminacyjny do MŚ między Polską a Bośnią i Hercegowiną w piłce nożnej kobiet. Wizytująca stadion OSiR-u Komisja PZPN orzekła, że pomimo braku zadaszenia nad 300-osobową trybuną obiekt spełnia kryteria wymagane przez UEFA.

  Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadła 15 kwietnia. Stadion miejski przy ul. Zamkowej na którym 24 czerwca rozgrywane będzie to spotkanie, wizytowała specjalna komisja z szefem organizacji imprez PZPN Krzysztofem Rolą – Wawrzeckim na czele. Wyraził on zgodę na rozegranie tych zawodów, mimo, że obiekt posiada jeszcze pewne wady. Główny mankament, to brak krytej trybuny. Po spotkaniu w urzędzie miasta, prezydent miasta zobowiązał się taką trybunę wybudować.

  - reklama -

  – To zadaszenie, póki co, ma mieć charakter tymczasowy, informuje Ludmiła Nowacka wiceprezydent Raciborza. Pozwoli to jednak na rozgrywanie meczów międzypaństwowych i wykorzystywanie trybuny podczas imprez lokalnych.

   

   

  Szef organizacji imprez przy PZPN Krzysztof Rola-Wawrzecki przyznał, że jest pod wrażeniem obiektów OSiR
   
   

   

   

  Członkowie komisji  zadawali pytania…
   
   

   

   

  …i wnikliwie się wszystkiemu przyglądali.

   

   

   

  Współorganizatorem spotkania będzie RTP Unia Racibórz, drużyna aktualnego mistrza Polski. Przypomnijmy, że mecz Polska – Bośnia/Hercegowina odbędzie się 24 czerwca na stadionie miejskim w Raciborzu. Początek zawodów o godz.18.00.

   

  /ps/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here