Czekolada kością niezgody

Każdego roku maturzyści II LO w Raciborzu otrzymują od swoich młodszych kolegów upominki, które stanowić mają dla nich pamiątkę. W tym roku maturzyści w prezencie dostaną czekoladę i długopis. – Czy czekolada będzie odpowiednią pamiątką? – zastanawiają się w liście do redakcji uczniowie klas drugich.

Upominek stanowić ma ostatnią pamiątkę dla kończących swoją edukację w II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu uczniów. W poniedziałek, 19 kwietnia upłyną termin wpłaty składki pieniężnej, z której dochód miał zostać przeznaczony właśnie na ten cel. Wybór upominków tak zbulwersował drugoklasistów, że niektórzy z przekory nie zapłacili. – Nie uważamy aby był to odpowiedni prezent dla naszych kolegów. Wielu z nas nie wpłaciło pieniędzy, chociaż składka wynosi tylko 12 zł. Nie zapłaciliśmy nie dlatego, że nie mieliśmy pieniędzy, tylko z przekory, gdyż szkoła nie liczy się z naszym zdaniem. Teraz nauczycielka, która zbierała pieniądze straszy nas, że podczas uroczystości wręczenia upominków przeczyta nazwiska uczniów, którzy nie wpłacili tych 12 zł – czytamy dalej w liście.

- reklama -

Jeden z naszych redaktorów wybrał się do II LO i zapytał uczniów klasy drugiej czy to o czym czytamy w liście to prawda. Drugoklasiści potwierdzili te informacje. Dodatkowo jedna z uczennic powiedziała, że nauczyciele wybrali prezent dla maturzystów bez konsultacji z uczniami. – Nasze pomysły zostały odrzucone. Podobno czekolady zostały już zamówione i teraz gdy nie zapłacimy to nauczyciele nie będą mieli jak za to zamówienie zapłacić, pewnie dlatego tak bardzo im na tym zależy – mówili uczniowie.

Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, Herbet Dengel potwierdza, że w placówce od lat kultywowana jest taka tradycja. Klasy drugie przygotowują żartobliwy apel, podczas którego wręczają niedrogie upominki maturzystom. – Najczęściej są to czarne długopisy, gdyż wiadomo, że podczas matury pisemnej można używać tylko długopisów koloru czarnego – mówi. Dyrektor podkreśla, że rodzaj upominku  powinien być pomysłem uczniów klas drugich i nie chciałby aby ingerował w to jakiś nauczyciel. Powiedział również, że nie słyszał o przypadkach zastraszania uczniów przez nauczycieli. – W mojej szkole pracują wykształceni i wykwalifikowani nauczyciele. Jeżeli były takie przypadki to jestem stanowczo przeciw. Zajmę się tą sprawą – obiecał. Dyrektor powiedział także, że uczestnictwo w tej akcji jest dobrowolne i jeżeli ktoś został zmuszony do tego by wpłacić pieniądze może zgłosić się do niego lub do wychowawcy po zwrot pieniędzy.

 

/p/

REKLAMA:
———————————————————————————————————————-

 Settlers 7: Droga do królestwa

Najnowsza część serii The Settlers. Tytuł łączy tradycje całej serii z nowym świeżym innowacyjnym podejściem do gatunku gier strategicznych.

Droga do królestwa zachwyca graczy wspaniałą, trójwymiarową grafiką.

Podobnie jak w prequelach serii, gracz wciela się w rolę możnowładcy zarządzającego gospodarką podległej mu osady.

 

Cena u konkurencji:  

Empik.com – 99,90 zł

Komputronik – 104,90 zł

Najniższa cena w internecie wg Ceneo – 92.90 zł

 

Cena na wiesz.pl -93 zł

 

 punkt odbioru w Raciborzu – odbiór za 0,00zł ! Czas realizacji do 48 godzin!

(ceny podano na dzień 20.04.2010 na podstawie oficjalnych stron internetowych)

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. to nie pierwsza taka sytuacja w II LO. Jak byłem uczniem tej szkoły, też się zdarzały takie akcje: tu zrzutka na ciasteczka dla maturzystów, tu na kanapki dla komitetu rodzicielksiego, tu na kwiatki dla sprzątaczek, tu dla absolwentów…

  2. to ty chyba szkoły pomyliłeś, bo ja też kończyłem to liceum i nic takiego co ty piszesz nie było. Oczywiście zbieraliśmy się sami na długopisy i czekolady dla klasa trzecich ale jak ja odchodziłem to też taki prezent dostałem i nikt mnie nie zmuszał do tego abym musiał zapłacić – po prostu chcieliśmy bo wiedzieliśmy że my również na zakończenie coś takiego dostaniemy. Dla maturzystów nigdy nie było i nie ma zrzuty na jakieś ciasteczka, a jeżeli chodzi o komitet rodzicielski to chyba nie wiesz o czym mówisz.

  3. Przestańcie dyskutoać na takim portalu o tak prozaicznych drobiazgach, wręcz głupotach. Przenieście to na strony NASZA KLASA. To nie jest gazetka szkolna..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here