Rekordowy „Bieg bez granic” w deszczu

Tegoroczna edycja "Biegu bez granic", która odbyła się w poniedziałkowe popołudnie, była wyjątkowo udana. Mimo padającego deszczu padł rekord. W biegu głównym udział wzięło aż 213 osób. Zobacz zdjęcia.

Chętni do udziału w biegu zbierali się na Placu Długosza już od godziny 13.00. Jako pierwsi wystartowali najmłodsi uczestnicy. W biegu młodzieżowym udział wzięło 92 zawodników w tym około 40 zawodników z Czech. Trasa przebiegała następującymi ulicami: start – meta: plac Długosza, ul. Opawska, rondo – ul. Warszawska, ul. Wojska Polskiego, ul. Nowa.

- reklama -

 

 

Jako pierwszy na metę powrócił Rafał Smoleń, uczeń ZSOMS w Raciborzu. Tuż po biegu młodzieżowym rozpoczął się bieg główny. Wzięły w nim udział aż 213 osoby. To nowy rekord. Uczestnicy biegu głównego przebiegli tą samą trasą co młodzież, tyle że musieli ją pokonać 3 razy. Oprócz medali i nagród rzeczowych, które otrzymali zwycięzcy, każdy z uczestników otrzymał kubek, smycz oraz koszulkę.

 

 

Na wszystkich czekał również ciepły posiłek. Gościem specjalnym biegu był Paweł Januszewski, olimpijczyk i były mistrz Europy w biegu przez płotki. Projekt "Bieg bez Granic" przyczynia się do osiągnięcia celu specyficznego Funduszu mikro projektów, który określony został jako Stymulacja rozwoju społeczności lokalnej za pośrednictwem wsparcia działalności lokalnych podmiotów, szczegółowo – Wzmacnianie kontaktów transgranicznych mieszkańców.

 

 

Wyniki biegu:

 

Bieg Główny

Kategoria Open – Mężczyzni
1. Gardzielewski Arkadiusz – WKS Śląsk
2. Kłeczek Radosław – Gogolin
3. Baczyński Wojciech – Goczałkowice

Kategoria Open – Kobiety
1. Kucharska Ewa – Iskra Pszczyna
2. Konowalska Mariola – Budowlani Częstochowa
3. Bugdoł Ewa – Kmicic Częstochowa

Kategorie Wiekowe:

Kategoria 16-19 lat M
1. Szymiczek Szymon – SMS Racibórz
2. Ptak Michał –  Zdzieszowice
3. Schneider Vojtech – Bolatice

Kategoria 20-29 lat M
1. Antczak Robert – Pietrowice Wielkie
2. Wyszkoń Franciszek – Forma Wodzisław
3. Nocoń Ireneusz – Chudów

Kategoria 30-39 lat M
1. Wosik Daniel – Ostrowiec Świętokszyski
2. Wróbel Tomasz – Dzięgielów
3. Kołodziej Tomasz – Nysa

Kategoria 40-49 lat M
1. Gołębiowski Mirosław – Rybnik
2. Zajic Ales – Opava
3. Siegmund Tadeusz – Jastrzębie Zdrój

Kategoria 50-59 lat M
1. Martynek Vladislav – Mosty u Jablonkova
2. Deńca Jan – Rudnik
3. Pastucha Marek – Krapkowice

Kategoria 60 lat i Starsi M
1. Kałus Karol – Żory
2. Bednarek Jan – Żory
3. Wybraniec Andrzej – Kietrz

Kategoria 16-19 lat K
1. Madecka Michalina – SMS Racibórz
2. Krzyżak Magdalena – Jastrzębie
3. Sławek Linda – Zdzieszowice

Kategoria 20-29 lat K
1. Konopka Katarzyna – Meta Lubliniec
2. Mendecka Daria – Łaziska Górne
3. Bielińska Monika – Pyszowice

Kategoria 30-39 lat K
1. Balbus Anna – Bytom
2. Gacoń Karolina – Rudnik
3. Lewicka Elżbieta – Knurów

Kategoria 40-49 lat K
1. Pakosz Irena – Technik Komorno
2. Węgler Kornelia – Jastrzębie
3. Kocianova Ewa – Opava
 
Kategoria 50-59 lat K
1. Pastucha Anna – Krapkowice
2. Kapuścińska Anna – Świętochłowice
3. Glavicikova Marie – Opava

Kategoria Służb Mundurowych
1. Gardzielewski Arkadiusz –  Wrocław
2. Zajic Ales – Opava
3. Bugdoł Ewa – Częstochowa

Kategoria Niepełnosprawni M
1. Borek Bartosz – Racibórz
2. Gładczak Jan – Jastrzębie
3. Goj Jerzy – Piekart Śląskie
4. Wybraniec Marcin –  Kietrz

Bieg Młodzieżowy

Kategoria 13-14 lat K
1. Szyjka Anna – Racibórz
2. Rębisz Judyta – Racibórz
3. Valuskova Marketa – Opava

Kategoria 15-16 lat K
1. Blahutova Barbara – Opava
2. Farina Vanessa – Racibórz
3. Selnikova Anna – Opava

Kategoria 13-14 lat M
1. Waskin Szymon – Racibórz
2. Teodorowicz Mariusz – Racibórz
3. Przybyło Michał – Racibórz

Kategoria 15-16 lat M
1. Smoleń Rafał – Racibórz
2. Woźnica Daniel – Gliwice
3. Izbicki Mateusz –  Racibórz

/p/
 

- reklama -

21 KOMENTARZE

 1. pozostałe wyniki oraz czasy są w trakcie ustalania. Przy takim
  bałaganie z macie do dzisiaj nie ustalili kto z jakim czasem przybiegł.
  Organizacja tego biegu koszmarna. Atrakcjami biegu to gwiazda oraz
  niezła trasa. ORGANIZATORZY poprawcie się bo w przyszłości zamiast
  przybywać uczestników będziecie ich tracić.

 2. no cóż, czekać i tak będziemy nie mamy na to wpływu, dziwi mnie jednak fakt iz przy korzystaniku ze środków unijnych nikt nie pomyslał o profesjonalnej filmie do obsługi startu i mety. Koszt takiego biegu to zaledwie 3 tyś zł. i nie ma zamieszania ze zgłoszeniam, numerami i wynikami. Są chipy i wszystko sprawnie przebiega. Mam nadzieję, że w nastepnej edycji organizatorzy pomyslą o takim rozwiązaniu. Odejdzie im sporo pracy i niepotrzebnego zamieszania.
  Pozdrawiam i czekam na wyniki 🙂

 3. BIEG BEZ GRANIC to pusty slogan mijający sie z rzeczywistoscia..miałam okazję się otym przekonać osobiście.Jednak to prawda że SPRAWNI INACZEJ są traktowani jedynie jako tło dla zdrowych,którzy sądzą,ze SPRAWNYCH INACZEJ zadowoli byle jaka nagroda na odczepnego..Ogólne wra żenie to wielki bałagan,brak informacji.Fanfary i splendor dla najważniejszych ,natomiast dla niepełnosprawnych szkoda czasu pana Prezydenta..Korekta wyniku praktycznie po całej ceremoni.TU własnie jest ta granica dobrega smaku organizatorów.

 4. mie jestem przewrażliwiona ,ale sami widzicie,ze nawet kategoria niepełnosprawni jest na szarym końcu …zatem jaki nasuwa się morał…. NA NIC TAKI BIEG BEZ GRANIC

 5. mie jestem przewrażliwiona ,ale sami widzicie,ze nawet kategoria niepełnosprawni jest na szarym końcu …zatem jaki nasuwa się morał…. NA NIC TAKI BIEG BEZ GRANIC

 6. Wystarczyła by kamera ustawiona na mecie i wyniki czas byłyby znane na drugi dzień ( nie potrzeba 3 tys na czipy – wystarczy trochę pomyśleć – a taki sprzęt pewno znajduje się na wyposarzeniu urzędu miasta). Inna sprawa że na mecie byłjeden wielki chaos. wbiegając wpadało się na tłum ludzi mieszających się z osobami przybiegającymi ,potem człowiek dowiadywał się o jakiejś kolejce w której zbierają kartki w celu ustalenia kolejności – żenada, porażka, jaki pan taki kram. Z rok Katowice a nie Racibórz

 7. wyników nie ma bo to jest racibórz (brak komputrów , nie cztaci nie pisaci, a wprowadzenie dwieście nazwisk do komputera to musi potrwać ze tydzień abo i więcej.)
  po co my wydajemy tyle kasy na promocię i reklamy – jak później to psujemy- a fama idzie w świat

 8. nie ludzmy sie! nie bedzie wynikow, bo najwyrazniej nikomu nie zalezy zeby z klasa zakonczyc impreze! bo dla mnie wlasnie na ogloszeniu wynikow sie impreza konczy. sam wynikow nie robie – nie moja dyscyplina, wiec jedyne bieg po zdrowie, ale chce wiedziec, czy bylem ostatni, przed, czy 3 od konca!!!

 9. Boże Mój w czerwcu wybory, jeśli Ci sami ludzie będę się zajmować liczenim głosów co wynikami…
  to może w grudniu poznamy nowegoi prezydenta.

 10. Miałem sie już nie dokładać do tej powszechnej krytyki organizacji biegu, jednak nie ogłoszono listy osób ,które bieg ukończyły ( choć na to liczyłem) zatem dodam, że do biegu zarejestrowałem sie przez internet na początku marca, numeru startowego nie otrzymałem, przed biegiem odstałem godzinę w jednej kolejce, bo nikt nie powiedział, że w innym miejscu leżą jakieś kartki z wypisanymi osobami, które się rejestrowały przez internet. Musiałem odstać w drugiej kolejce, by wreszcie dostać w ogólnym zamieszaniu numer startowy. Po co wprowadzano rejestrację internetową ? Niestety, spory chaos, znaczne przedłużanie ogłaszania wyników po zawodach, co zmusiło wielu uczestników do wyjazdu. Czy organizacja takiego biegu, to aż tak skomplikowane zadanie ?Zupełnie nie wiem, czy się zmieściłem w grupie tych, którzy mieli otrzymać koszulkę biegową, no ale niech tam… liczy się w końcu nasz ruch, zdrowie i dobre humory..mimo wszystko.

 11. Jak już jedziemy po bandzie . to dodam że po przybiegnięciu na metę po jakiejś chwili ktoś z ludzi( z publiczności) nie organizatorów powiedział że gdzieś tu stoi woda do picia. Po dotarciu do wodopoju znalazłem tylko folie po zgrzewkach wody (dobry organizator mimo większej liczby uczestników chcąc zadbać o dobre imię dokonałby zakupu w sklepie na własny koszy . w końcu 1,5 l kosztuje 1zł . Co to jest 100zł na taką imprezę promującą miasto – a tak to kompromitacja.WSTYD. ) Inna sprawa to posiłek regeneracyjny (ja dostałem ok 4-6 łyżek zupki i pajdę chleba). śmieszne jest to że przed biegiem stojąc w kolejce po numer startowy widziałem jak strażnicy miejscy wybierali talony i mieli pełne miski(nikomu się nie zazdrości jedzenia -stoją chłopaki marzną OK -lecz jak ktoś przychodzi do mnie w gości to ja karmię w pierwszej kolejności gościa -chyba że w tym mieście obowiązują inne zwyczaje.

 12. A w drodze była dziura, którą też organizator móg na własny koszt usunąć, mógł też zadbać o to aby wiart wiał nam cały czas w plecy, no i koniecznie jakąś opłatę startową pobrać bo jakoś tak głupio biegać za darmo kiedy inni sobie życzą 30 zł za taki dystans nie dając nic poza medalem (dla pierwszej setki).

 13. wszystko byłoby OK gdyby nie rozdmuchiwanie imprezy przez władze, media, organizatorów ” zapewniamy tamto i owamto…” jak zwykle puste obietnice (trochę [color=#ff0000]skromności i pokory [/color]i wszystko byłoby OK) a co do biegów za 30zł to organizator zapewniał tylko medal (w ulotce) a po przybyciu na metę było miłym zaskoczeniem jak zaproszono do bufetu na kiełbaskę i ciepłą herbatę (bez ograniczeń herbata) ale to było w innym mieście

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here