„Hrabina Marica” na otwarcie Raciborskiego Centrum Kultury

Od półtora roku trwa remont budynku Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina. Remont objął cały budynek – od piwnic po strych i elewację. 26 czerwca nastąpi uroczyste otwarcie RCK, podczas którego będzie można obejrzeć operetkę "Hrabina Marica" w reżyserii Henryka Konwińskiego.

Remont objął cały budynek – od piwnic po strych i elewację. Zostały wymienione między innymi instalacje, okna, oświetlenie, wentylacje. Remont rozpoczął się w październiku 2008 roku od sali widowiskowej. Na jego czas wszystkie imprezy odbywały się w "Strzesze" przy ul. Londzina. Koszt inwestycji wyniósł około 6,5 mln zł. Wykonawcą jest firma z Rybnika. Oferta przy pierwszej ocenie została odrzucona ze względu na rozbieżność podanych przez nią cen netto i brutto. W związku z tym rybnicka firma zwróciła do Krajowej Izby Odwoławczej. Na mocy decyzji Izby Urząd Miasta dokonał ponownej oceny złożonych ofert i wyłonił firmę z Rybnika, która przedstawiła najniższą cenę za remont budynku RCK-u przy ul. Chopina.

- reklama -

Ostatnie imprezy jakie odbyły się w "starym" RCK to wystawa pokonkursowa na projekt okładki Hanny Pasterny oraz wystawa kanarków. Natomiast pierwszą imprezą w wyremontowanym budynku będzie operetka "Hrabina Marica". "Hrabina Marica" to obok "Księżniczki Czardasza" najsłynniejsza operetka Emmericha Kálmána. "Ach, jedź do Varasdin", "Lekko, zwiewnie", "Kochanie moje", "Graj, Cyganie!" – jak zwykle w przypadku tego kompozytora operetka jest prawdziwą skarbnicą przebojów. W Gliwickim Teatrze Muzycznym Maricę wyreżyserował Henryk Konwiński, który w 1990 roku za reżyserię tego właśnie tytułu w Operetce Śląskiej otrzymał Złotą Maskę.

Wielkie otwarcie Raciborskiego Centrum Kultury odbędzie się 26 czerwca o godzinie 18.00.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here