Mistrzynie pokonane w Koninie

0

Piłkarki Unii przegrały swój drugi mecz w tym sezonie i to ponownie z Medykiem w Koninie. Zwycięstwo koninianek jak najbardziej zasłużone gdyż włożyły w ten mecz więcej serca i ambicji.

Już w drugiej minucie gospodynie wyszły na prowadzenie. Był to dobry impuls dla naszej drużyny bo od tego momentu unitki grały lepiej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 12 minucie do remisu doprowadziła Agnieszka Winczo. W 32 minucie unitki wyszły na prowadzenie po bardzo dobrym strzale Ani  Sznyrowskiej. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

- reklama -

Po przerwie unitki dłużej utrzymywały się przy piłce ale nie znalazło to przełożenia w bramkach. Natomiast koninianki zagrały z determinacją. Ambitnie walczyły a dodatkowo miały w swoich szeregach doświadczoną Annę Gawrońską, która zagrała znakomite spotkanie. Najpierw w 57 minucie została sfaulowana w polu karnym i sama z 11 metrów posłała piłkę do bramki. Z jeszcze lepszej strony pokazała się w 76 i 77 minucie. Sama w pojedynkę rozmontowała naszą obronę i zakończyła akcję celnymi strzałami. Nasze obrończynie obawiając się kolejnego karnego atakowały ją zbyt delikatnie, a Gawrońska mijała je jak tyczki slalomowe.

 

Trener Trawiński w pomeczowej wypowiedzi nie krył rozczarowania, bo nie tak miał wyglądać ten mecz. Zawiodły prawie wszystkie zawodniczki . Na pochwałę zasłużyły tylko Sosnowska, Stobba oraz momentami Winczo reszta zagrała poniżej swoich możliwości. Okazało się, że bardziej zmotywowane w tym meczu były koninianki, które miały świadomość, że walczą  o wicemistrzostwo. W decydujących momentach to one wkładały ambitnie nogę w walce o piłkę, a nasze zawodniczki w tym czasie uciekały bojac sie kontuzji.  Mało było gry bokami, a tempo akcji było jednostajne zabrakło też determinacji w grze.  To główne przyczyny naszej porażki w ocenie trenera. O tym meczu trzeba będzie jak najszybciej zapomnieć.

 

W czwartek nasze zawodniczki zagrają w Krakowie o godz. 17.30 z Bronowianką w Pucharze Polski. Natomiast we wtorek gościć będą na meczu Odra Wodzisław – Śląsk Wrocław i dopingować piłkarzy Odry w ich walce o utrzymanie.

 

Medyk Konin – RTP Unia Racibórz 4:2 (1:2)

1:0 – Marta Woźniak 3',1:1 – Agnieszka Winczo 12',1:2 – Anna Sznyrowska 35', 2:2 – Anna Gawrońska 57' (karny),  3:2 – Anna Gawrońska 76',4:2 – Anna Gawrońska 77'
 

Medyk: Aleksandra Komosa – Iryna Vasylyuk, Hanna Olszańska, Agnieszka Szygenda, Donata Leśnik – Nina Patalon (82' Natalia Pakulska), Marta Woźniak (90' Anna Kulczak), Natalia Chudzik, Aleksandra Sikora, Natalya Sukhorukova – Anna Gawrońska.

 

Unia: Dorota Wilk – Paulina Rytwińska (46' Kamila Darda), Aleksandra Sosnowska, Daria Kasperska – Agata Mańczyńska, Marta Mika, Patrycja Wiśniewska (46' Olga Syerova), Marta Stobba, Anna Żelazko – Anna Sznyrowska, Agnieszka Winczo.

 

źródlo: http://www.rtpunia.raciborz.com.pl/news.php

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here