Wizyta strażaków w naszym przedszkolu

Dnia 7.05.2010r. po przeprowadzonym wcześniej alarmie przeciwpożarowym i ewakuacji odwiedziła nasze przedszkole Straż Pożarna.

Wielki wóz strażacki na sygnale wjechał na parking przedszkolny. Strazacy pokazali dzieciom sprzęt do gaszenia pożaru, który wywołał duże zainteresoeanie wśród dzieci.
Następnie każde chętnie dziecko mogło wsiąść do samochodu i pooglądać go od środka. Dzieci były zachwycone tym, że były odbierane z wozu przez „prawdziwych strażaków”.
Pan dowódca zapoznał wszystkich z pozostałym sprzętem. Opowiadał o zastosowaniach kolorowych zaworów w samochodzie, wiec już każdy w naszym przedszkolu wie, iż zawór niebieski służy do nabierania wody, natomiast czerwony do gaszenia pożaru. Zostały również pokazane specjalne piły do rozcinania samochodów oraz dachów domów. Strażacy opowiadali, kto może zostać strażakiem i jakie wymagania musi spełnić.
Na koniec, po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, strażacy poczęstowali dzieci słodyczami i odjechali na sygnale do swojej niebezpiecznej lecz bardzo potrzebnej pracy.
Serdeczne podziękowania Państwowej Straży Pożarnej i Strażakom składają dzieci i pracownicy Przedszkola nr 24.
Opr. Beata Okulowska

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here