Golec uOrkiestra – mistrzowie jazzu zagrali w Pietrowicach

Objawienie jazzowe ostatnich lat – grupa Golec uOrkiestra zagrała przed kilkutysięczną publicznością podczas X Eko-Wystawy w Pietrowicach Wielkich. Zobacz DVD i zdjęcia z koncertu Golec uOrkiestra

Wirtuozi jazzu – Łukasz i Paweł Golec, wraz z zespołem przygotowali niesamowitą ucztę muzyczną oraz dostarczyli mocnych wrażeń podczas niedzielnego show. Rozbudowana choreografia, doskonała gra świateł, zaskakujące instrumenty, perfekcyjne wykonanie… można wymieniać uzasadnione superlatywy. Nie bez powodu zespół okrzyknięto mianem objawienia jazzowego ostatnich lat, nie dziwi lista nagród i wyróżnień, jakie otrzymał na znaczących festiwalach. Bracia Golec muzycznie występują na scenie już od 1995 roku. Wiele eksperymentów muzycznych, wiele konfiguracji osobowych zespołu i wiele nagród mają w swoim dorobku. Od samego początku występowali z największymi muzykami estrady: Marylą Rodowicz, Kayah, Pawłem Kukizem. Wielka kariera rozpoczęła się po tym jak w 1997 roku magazyn "Jazz Forum" uznał Łukasza Golca jednym z najlepszych w kraju muzykiem jazzowym. Wkrótce nagrywają pierwszą płytę, za nią kolejne. Ich utwory, łączące jazz, folk i elementy popu, natychmiast stają się wielkimi przebojami, których popularność do dziś nie słabnie. Przez kilka lat bracia Golec współtworzą Alchemik Acoustic Jazz Sextet, z którym (od 1997 roku) zdobywają najważniejsze nagrody w swojej karierze. Od 1999 roku tworzą zespół Golec uOrkiestra i nagrywają pierwszą własną płytę.

- reklama -

Na niedzielnym koncercie zespół promuje ostatni projekt muzyczny, który po dwunastu latach realizują ponownie z  Alchemik Acoustic Jazz Sextet. Nie zabrakło na koncercie oczywiście wielu znanych przebojów zespołu GuO.

Dziś niekwestionowana gwiazda polskiej estrady należy do najważniejszych polskich grup muzycznych, zapraszana jest na najważniejsze imprezy muzyczne w kraju. Pietrowice Wielkie zapamietają to wydarzenie zapewne na długo,  wydaje się, że trudno będzie powtórzyć sukces dzisiejszego wydarzenia. Jednak Gmina Pietrowice Wlk. potrafi zaskoczyć, zatem kto wie, może już na XI edycji Eko-Wystawy kolejne wielkie show?

 

Zobacz obszerną fotorelację z koncertu Golec uOrkiestra

 

Zobacz obszerną fotorelację z koncertu Golec uOrkiestra
zobacz również:
Kasia Cichopek konferansjerką na pikniku EKO

Zobacz również amatorski filmik nakręcony podczas koncertu:

 

 

//i/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. fantastyczny koncert, fantastyczny zespół, fantastyczne zdjęcia. Stałam pod samą sceną, było fatastycznie 🙂 Szkoda, że było tak tłoczno bo ci z tyłu to nic nie widzieli a zjechało sie tyle ludzi specjalnei na golców

  2. Owszem, Golce dali super koncert,rozgrzali publikę, wszyscy bawili się znakomicie:)
    Jeden był tylko zgrzyt w koncercie… mianowicie brak miejsca,ludzie zgromadzeni pod namiotem stojący na ławkach…To oczywiście oznaka braku jakiejś ogłady, nieumiejętności zachowania się prostaczków na tego typu imprezach… Jedni zasłaniali drugim,żenada. Rada dla organizatorów na przyszłe lata- namiot owszem,ale miejsca siedzące-gdzie indziej, bo pomysł z piknikowym siedzeniem pod sceną okazał się w tym wypadku poroniony.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here