Wystawa zainspirowana papryką

Z pozoru błaha papryka stała się inspiracją do stworzenia wystawy fotografii przez Studenckie Koło Fotografii Artystycznej FOTON. Wczoraj, 10 maja odbył się wernisaż wystawy "Forma", podczas którego studenci zaprezentowali efekty swojej dwumiesięcznej pracy. Zobacz zdjęcia z wernisażu.

W poniedziałkowe popołudnie, 10 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ulicy Kasprowicza w Raciborzu odbył się wernisaż wystawy "Forma". Autorami prezentowanych prac są członkowie Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON. Koło działa oficjalnie już piąty rok. Podczas "Rozmów o fotografii",spotkań, które odbywają się zawsze w ostatni czwartek miesiąca w Instytucie Sztuki PWSZ, studenci prezentują swój dorobek, porównują prace, tworzą prezentacje multimedialne, biorą udział w festiwalach i wystawach fotograficznych, pogłębiają swoją wiedzę.

- reklama -

 

 

Tak było jeśli chodzi o wystawę "Forma". Jest to analiza prac, znanego amerykańskiego fotografa – Edwarda Westona. Fotografował on głównie papryki, z pozoru błahy obiekt, jednak Weston zwracał szczególną uwagę na grę światła i cienia na obiekcie. Kiedy stworzył wystawę swoich papryk, został posądzony o rozpowszechnianie treści erotycznych, ponieważ światłocień, kształty oraz faktura, często przypominały ludzkie ciało, a przynajmniej tego dopatrywali się inni.

 

 

Prace Westona stały się więc inspiracją do stworzenia tej wystawy. Studenci mieli 2 miesiące na jej stworzenie.  Powstało wiele bardzo ciekawych kadrów. Jednak na wystawie zaprezentowane zostały te najciekawsze, wybrane bezpośrednio przez autorów. Podczas wystawy był także prezentowany pokaz w formie multimedialnej, który przedstawiał pozostałe prace autorów.

 

 

FOTON jest bardzo aktywnym tworem. Każdy robi tam coś swojego, nie ma określonych ram ani wytycznych, a to z kolej jest tożsame z założeniami grupy F64, jaką tworzył wspomniany Weston oraz inny fotograficy. O aktywności oraz różnorodności zainteresowań świadczy również fakt, że w Kościele WNMP na Rynku w Raciborzu możemy również (do czwartku) oglądać wystawę, o całkiem innej tematyce i charakterze pt. "Ulotność", tych samych autorów – członków FOTONU.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here