„Sport ku Radości” po raz trzynasty

Na obiektach PWSZ w Raciborzu odbyły się XIII Igrzyska Sportowe Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Sport ku Radości". I choć rano nic na to nie wskazywało, pogoda na szczęście dopisała. Zobacz zdjęcia

Igrzyska rozpoczął tradycyjny przemarsz z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Niedosłyszących ulicami Miarki, Słowackiego, Żeromskiego i Wyszyńskiego na stadion PWSZ. Uroczystego otwarcia dokonali Prorektor PWSZ Jerzy Pośpiech, wiceprezydent Ludmiła Nowacka i starosta Adam Hajduk. Starosta szczególnie podziękował studentom za zaangażowanie w organizację igrzysk i pamięć o potrzebujących.

- reklama -

 

 

 
 

 

Po krótkim programie artystycznym uczestnicy – podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Niedosłyszących, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach – udali się na obiekty, na których zaplanowano poszczególne dyscypliny. Rywalizacja obejmowała takie konkurencje jak m.in. lekkoatletyka, gimnastyka, tenis stołowy, piłka nożna, rzuty do kosza, pływanie. Nie zabrakło również gier i zabaw, do których zachęcali wolontariusze z fundacji Dr Klaun.

 

 

 
 

 

 

Na uwagę zasługuje fakt, że w organizację imprezy włączyło się wiele raciborskich firm, zapewniając nagrody, poczęstunek itp. I choć nie wyniki były dziś najważniejsze, a sam udział, na zakończenie uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here