Sprawdź którędy nie przejedziesz

0

Około 580 osób ewakuowano już z domów w województwie śląskim. Ze skutkami podtopień walczą strażacy, żołnierze i setki ochotników. Z powodu podtopień nieprzejezdnych jest kilkadziesiąt dróg. Sprawdź którędy nie przejedziesz.

Z powodu podtopień nieprzejezdna jest m.in. droga krajowa nr 1 w Goczałkowicach. Objazd dla pojazdów do 3,5 tony wytyczono przez Czechowice-Dziedzice. Nieprzejezdna dla samochodów osobowych jest droga nr 81, tzw. wiślanka, między Skoczowem a Zbytkowem. Objazd dla tych tras wytyczono drogą wojewódzką nr 938 z Cieszyna do Pawłowic.

- reklama -

Inne nieprzejezdne z powodu podtopień drogi to: DK-98 na odcinku od Chałupek do Olzy oraz w rejonie skrzyżowana z DK-45 od Raciborza, a także DK-88 Gliwice-Bytom. W Bytomiu zamknięto podtopiony fragment obwodnicy miasta. Woda zalewała drogę nr 44 z Gliwic do Tychów w rejonie Przyszowic – lokalny objazd wytyczono drogą nr 921.

Podmyte lub zalane zostały też lokalne drogi m.in. w Łaziskach, Mszanie, Bukowie i Pruchnej. Woda uszkodziła mosty m.in. w Skoczowie, Górkach Wielkich, dwa w Drogomyślu, w Kończycach Wielkich oraz Małych, w Zebrzydowicach i w Marklowicach Górnych. Ogółem strażacy obronili dotąd 25 mostów, choć zagrożone są mosty m.in. w Zabrzu Makoszowach (został wyłączony z użytku), nad Kanałem Ulgi w Raciborzu, w Kuźni Raciborskiej i stary most nad Sołą w Żywcu. 

Podmyte tory i obsunięte skarpy uniemożliwiają prowadzenie ruchu pociągów na kilku trasach na południu Polski. Miedzy innymi na trasie Katowice/ Opole – Bohumin oraz Oświęcim – Czechowice-Dziedzice. Ponadto duże opóźnienia występują na trasach: Katowice – Tychy i Katowice – Rybnik. 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here