PRASA: Komorowski chce specustawy

Bronisław Komorowski zapowiedział, że zwróci się do rządu lub sam zaproponuje projekt specustawy umożliwiającej wykup gruntów pod inwestycje hydrologiczne, np. budowę wałów przeciwpowodziowych i zbiorników retencyjnych. Sytuację ze ślimaczącą się budową zbiornika w Raciborzu nazwał "swoistą patologią"

Jako przykład "swoistej patologii" w tym zakresie marszałek podał "ślimaczącą" się od 1997 r. inwestycję w Raciborzu, która z powodu trudności z wykupem gruntów nie ruszyła tak, jak powinna, mimo że były na nią w poprzednich latach pieniądze. "Jest to inwestycja strategiczna dla bezpieczeństwa wzdłuż całej Odry" – ocenił Komorowski.

- reklama -

Według marszałka konieczna jest też zmiana przepisów dotyczących planów zagospodarowania przestrzennego, których wiele gmin nie ma i nie chce mieć. Zmiana przepisów ma doprowadzić do sytuacji, w której pozwolenia na budowę na terenach zalewowych nie będą wydawane.

 

Czytaj cały artykuł Komorowski zapowiada specustawę powodziową we WPROST 24 

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Znowu te zajadłe psy PeOwców? Na nic się zdadzą te wasze kwasy, będzie tak jak ma być – bez PO ! ! !. Z Mordecami to nawet „nasz rodzimy” nie chce mieć nic do czynienia. Wyjcie na księżyc, tyko z dala od zabudowań, bo za zakłócanie grozi mandat! (Zabierzcie ze sobą tego BRONKA, bronka – on już jest bankrutem politycznym!) Chyba dosyć sie napluliście, pora wam odpocząć?

  2. Czytając Wasze głupawe komenty wydaje mi się, że piszecie tylko dlatego, żeby zostawić po sobie ślad…
    „Głopota czy nie, ale ślad jest…”
    Facet ma racje… to powinno być już dawno załatwione… ale zawsze jest coś ważniejszego…

  3. I ma racje Komorowski . To sie ciagnie jak guma z majtek ten caly wykup ziemi . Zobaczcie zza Odre jak to zrobiono w Niemczech . Nieboczowik dostal kase , ziemie i co jeszcze by chcieli . Dobro ogólu stoi wyzej niz sprawa jednostki . Paranoja . Nareszcie jeden co powiedzial klarownie co tu trzeba zrobic . ß

  4. Oni swoje, już nie wiem co tu jest głupotą. Przecież ten sam Komorowski uchwalał budżet, jest (był) kryzys, Tusk kazał szukać oszczędności i znaleźli??? WYKREŚLILI Z LISTY PIENIĄDZE NA ZBIORNIK W RACIBORZU ! ! ! Zatrzymali wykup, bo nie ma pieniędzy. Czy Wy kompletne głupki nie rozumiecie jescze jak rządzi Tusk, to są pustosłowia a w tym przypadku musi stracić na tym właściciel nieruchomości z Nieborzów, bo uchwalą wyższą koniecznośc i basta. Czy o to Wam chodzi? Czy naprawdę tego chcecie, by zabrali Wam przy okazji czegoś co jest Wasze? powołując się na taką ekstra Ustawę.!
    PS. Nie wiem jak to jest? TV Regionalna podała że dyrektorem tej(niby budowy) jest A. Markowiak, chya nie społecznie?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here