TPDzieciaki na Biegu Profilaktycznym

Też braliśmy udział w IV Raciborskim Biegu Profilaktycznym organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Victoria” przy Szkole Podstawowej Nr 15 z Oddziałami Sportowymi.Ci, którzy nie mogli biegać razem z 500 zawodnikami z raciborskich szkół i przedszkoli, po prostu kibicowali.
– Liczy się to, że włączyliśmy się w promocję aktywnego i zdrowego stylu życia wolnego od nałogów – komentuje prezes raciborskiego oddziału TPD Krystyna Klimaszewska, stowarzyszenia stawiającego na pierwszym planie zdrowie dziecka i rodziny.

Dzieciom najbardziej podobała się akcja z alkogoglami. Akcja miała na celu uświadomienie, jak zachowuje się człowiek po spożyciu alkoholu.
-Musieliśmy założyć gogle, które wyglądały na całkiem zwyczajne, ale takie nie były, bo po ich założeniu świat się rozmazywał, nie można było utrzymać równowagi i np. przejść prosto po linii czy przelać wodę z kubka do kubka – opowiada Paweł, uczestnik imprezy na Placu Długosza. Dziewczynom podobał się występ muzyczny dzieci z ośrodka dla niepełnosprawnych.
– Nie zapominajcie, ile czasu spędziliśmy przy pokazie sprzętu ratownictwa medycznego – napomina Marcin – to chyba był najlepszy pokaz – ocenia.

Za rok też tu przyjdziemy, bo sport to zdrowie i lepiej pobiegać albo wspólnie pobawić się czy pośmiać niż siedzieć w domu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here