9. Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny zakończony

0

IX Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Racibórz 2010 już za nami. Festiwal trwał 4 dni – został zainaugurowany podczas Festynu Ekologicznego 27 maja, a zakończył się w niedzielę, 30 maja Koncertem Galowym. Zobacz zdjęcia.

Do konkursu piosenki zakwalifikowało się 30 uczestników z całego kraju. Z kolei do konkursu wiersza ekologicznego, na podstawie przesłanych zgłoszeń i wierszy,  25 osób. IX Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny zainaugurowany został 27 maja podczas dorocznego Festynu Ekologicznego Miasta Racibórz, który odbywał się na raciborskim Rynku. Uroczystego otwarcia dokonali wspólnie gospodarze festiwalu – starosta raciborski Adam Hajduk, zastępca prezydenta Raciborza Ludmiła Nowacka i dyrektor MDK, Elżbieta Biskup. Przez cztery dni młodzież biorąca udział w festiwalu uczestniczyła m.in. w konferencji pt. "Edukacja ekologiczna i środowiskowa" oraz w warsztatach nt. recyklingu, które poprowadzili partnerzy projektu "Green Light", Nick Williams i Caroline Pollitt.

- reklama -

 

W niedzielę, 30 maja w sali widowiskowej DK "Strzecha" odbył się Koncert Galowy Festiwalu. Młodzież uczestniczącą w konkursie recytatorskim oceniało jurry w składzie: Leszek Wójtowicz, Marzena Mielcarek, Ilona Morżoł i Andrzej Biskup. Wszystkie miejsca w kategorii szkoły podstawowe przyznane zostały raciborzankom.

 

 

Pierwsze miejsce zajęła Martyna Hanak, drugie Julia Biały, a trzecie Klaudia Draczyńska. Wyróżnienie otrzymał Kacper Sanecznik z Rydułtów. W kategorii gimnazjalistów I miejsce przyznano Magdalenie Krupie z Tarnowskich Gów, drugie miejsce Agnieszce Kaim z Raciborza, natomiast trzecie Julii Pleszce.

 

 

W konkursie piosenki młodych wokalistów oceniali Renata Danel, Piotr Furtas, Edward Spyrka, Leszek Wójtowicz, Waldemar Patlewicz i Ilona Morżoł. Wśród uczniów szkół podstawowych najbardziej do gustu przypadł im zespół Agentki i Martyna Zgadło. Tuż po nich, na drugim miejscu uplasowała się Joanna Kostka, natomiast na trzecim Dawid Kretek i Martyna Frydel. Wyróżnienia: Daria Soszyńska, Natalia Tul i zespół Wiolinki. W kategorii gimnazjaliści pierwsze miejsce zajęła Natalia Świerczek, II – Hania Gaj, III – Anna Kawalec. Nagrodę specjalną jury przyznało Natalii Świerczek. Dorota Nielaba zwyciężyła w kategorii szkół ponadgimnazjalnym. II pozycja należała do Anny Herbut i Joanny Soszyńskiej, a II do Justyny Okrent. Wyróżnienie – Anna Czarny. Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu wywalczyła mieszkanka Bliszczyc – Monika Mróz.

 

Wyróżnienia wręczają: Ewa Lewandowska oraz Adam Hajduk

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here