Gmina z certyfikatem ISO na kolejne trzy lata

W dniach od 24 do 26 maja Gmina Racibórz została poddana auditowi zewnętrznemu Systemu Zarządzenia Środowiskowego wg normy ISO 14 001. Certyfikat uzyskany w 2001r. zostanie przyznany na kolejne trzy lata.

Audit miał sprawdzić zgodność funkcjonowania Systemu Zarządzenia Środowiskowego, w 19 jednostkach nim objętych, z zapisami normy i procedur oraz ocenić proces jego doskonalenia. Zakres obejmował usługi administracyjne, zbieranie, segregację i transport odpadów komunalnych, utrzymanie zieleni miejskiej i transport osób, odbiór i składowanie stałych odpadów komunalnych, opiekę nad dziećmi i edukację, usługi dla ludności i działalność rekreacyjną, sportową i noclegową. Audit przeprowadziło Polskie Centrum Certyfikacji z siedzibą we Wrocławiu. Wynik auditu jest pozytywny, audytorzy nie stwierdzili żadnych niezgodności. Certyfikat uzyskany przez gminę w 2001r. i od tego czasu utrzymywany, zostanie przyznany na kolejne trzy lata.

- reklama -

 

UM

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. „Słowo audit w praktyce jest błędnie stosowane zamiennie ze słowem audyt. Pomimo tego, że słowo audit nie jest poprawnym terminem i nie występuje w słowniku języka polskiego, jednak na stałe wpisało się w słownictwo osób (audytorów, konsultantów, menedżerów) zaangażowanych w systemy zarządzania jakością, środowiskiem i bhp. …
    Pozwalamy sobie zwrócić uwagę, że choć słowniki ogólne nie notują ani wyrazów audit, auditowanie, ani audyt, audytowanie, to tylko formy audyt, audytowanie należy uznać za poprawne. Zgodnie bowiem z tradycją, obcojęzyczne połączenie di przybiera w polszczyźnie formę dy (por. dyrektor, abdykować, akredytacja itp.).

    Należy jednoznacznie stwierdzić, że jedyną formą poprawną i zgodną z zasadami pisowni polskiej jest forma audyt.”

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj