Chór z Brzezia na zakończenie Festiwalu w Kościele Farnym

Występem chóru Parafii św. Mateusza i Macieja w Brzeziu zakończył się IX Międzynarodowy Majowy Festiwal pn. "Serce, Dusza Śpiewa Pannie Maryi". Przez cały miesiąc w Kościele Farnym prezentowały się chóry z Polski, Niemiec i Czech. Zobacz zdjęcia. Zobacz wideo.

Festiwal rozpoczął się 2 maja. Przez cały miesiąc raciborzanie mięli okazję wysłuchać kilkunastu chórów, które do Raciborza przyjechały m.in. z Opola, Żor, Opawy i Niemiec. Przed raciborską publicznością wystąpili m.in.: Chór Mieszany "Cantate Domino" z parafii św. Prokopa w Opawie, Chór Męski "Quartett Verein" Marien Heine z Niemiec, Chór im. J. von Eichendorffa z Raciborza oraz Chór Parafialny Św. Anny z Krzyżanowic. Na zakończenie Festiwalu wystąpił Chór Parafii św. Mateusza i Macieja w Brzeziu pod dyr. Aleksandry Gamrot, który stanowił również oprawę muzyczną niedzielnej mszy świętej. Chór ten działa już od 1993 roku. Jego założycielem i zarazem pierwszym dyrygrntem był Nikodem Burek.

- reklama -

 

 

40 osobowy chór parafialny posiada w swoim bogatym repertuarze około 60 pieśni opracowanych na 4 głosy. Ubogaca swoim śpiewem wiele uroczystości kościelnych, szczególnie z okazji świąt, jubileuszy oraz ważniejszych uroczystości. Chór parafialny bierze udział w przeglądach artystycznych mających na celu popularyzację wspólnego i pięknego śpiewu oraz podtrzymanie tradycji śpiewaczych na ziemi raciborskiej. Wczoraj, 30 maja uświetnił i zarazem zakończył swoim występem dziewiątą już edycję Majowego festiwalu pn. "Serce, Dusza Śpiewa Pannie Maryi".

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here