Gimnazjada 2010: wspólna zabawa i rywalizacja

Na nowo wyremontowanej hali przy ulicy Łąkowej, a nie tak jak planowano na stadionie PWSZ odbyła się tegoroczna Gimnazjada. W 5 konkurencjach rywalizowali ze sobą uczniowie wszystkich raciborskich szkół. Zobacz zdjęcia.

Raciborscy gimnazjaliści jako pierwsi mięli okazję użytkować świeżo wyremontowaną halę sportową przy ul. Łąkowej. Pogoda pokrzyżowała im plany i imprezę, która miała się odbyć na stadionie PWSZ musieli przenieść w inne miejsce. Gimnazjada stała się więc nieoficjalnym otwarciem hali. Oficjalne otwarcie ma nastąpić dopiero w czerwcu.

- reklama -

 

 

Zabawa rozpoczęła się już z samego rana. Gimnazjaliści prezentowali swoje programy artystyczne. Były śpiewy, tańce i skecze kabaretowe. Furorę zrobił występ Księdza, który prowadzi lekcje religii w Gimnazjum nr 3. Poprosił on publiczność o to by pomogli mu znaleźć Jego "lacze". Młodzież wysłuchała prośby Księdza i chwilę później piosenkę "Kaj są moje lacze" śpiewała cała hala. Gimnazjaliści rywalizowali również ze sobą w czterech konkurencjach sportowych: przeciąganie liny, bieg grupowy na nartach, skoki w workach i rzut dętką.

 

 

Podczas imprezy odbyły się także wybory miss i mistera. Kandydaci biorący udział w tej konkurencji musieli najpierw przejść eliminacje w swoich szkołach. Tym sposobem z każdego Gimnazjum wyłoniono parę, która reprezentowała w poniedziałkowe popołudnie swoją szkołę. Tytuł miss wywalczyła sobie Natalia Popis z G-3, natomiast misterem został Kacper Baranowski z G-1. W oczekiwaniu na wyniki konkurencji sportowych grupa młodzieży ze szkoły tańca prezentowała swoje umiejętności. Następne 20 minut upłynęło gimnazjalistom pod znakiem świetnej zabawy i muzyki serwowanej im przez profesjonalnych Dj-ów.

 

 

Zwycięskim drużynom nagrody i dyplomy wręczyli zastępca prezydenta, Ludmiła Nowacka i naczelnik Wydziału Edukacji, Marek Kurpis. W konkurencji bieg w workach pierwsze miejsce zajęła grupa z G-3, II – G-2, III – G5. W przeciąganiu liny najlepsi byli gimnazjaliści z "trójki", na drugim miejscu znaleźli się uczniowie z G-5, a na trzecim miejscu drużyna z G-1.

 

 

W tradycyjnym już biegu na nartach zwyciężyło G-5, jako drudzy do mety dobiegli uczniowie z Gimnazjum dla słabosłyszących i niesłyszących, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z G-3. Dętką najdalej rzucali gimnazjaliści z G-3, drugie miejsce zajęła grupa z G-1, a trzecie z G-5. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce: G-5, II miejsce: G-3, III miejsce: G-1. Tegoroczna Gimnazjada zakończyła się dyskoteką.

 

 

 

/p/ 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here