Unia przegrywa, utrzymanie wciąż niepewne

W sobotę 29 maja piłkarze raciborskiej Unii na własnym boisku ulegli Unii Rędziny 2:4 i tym samym mocno skomplikowali sobie sytuację utrzymania w IV lidze.

Mecz z Unią Rędziny rozpoczął się dla raciborzan niepomyślnie, już w 7 minucie przegrywali 2:0. Autorem obydwu trafień był Piotr Andrzejewski, który w 4 min. huknął z pierwszej piłki w długi róg, a 3 minuty później wykorzystał niezdecydowanie stoperów i w sytuacji sam na sam bez problemu umieścił piłkę w siatce.

- reklama -

Po zmianie stron gospodarze z dwoma nowymi graczami ruszyli do odrabiania strat. Atak przyniósł skutek dwukrotnie, w 73 i 74 minucie. Najpierw Fryt skutecznie wykończył akcję Rachwalskiego, w następnej minucie  jego wyczyn powielił Wardęga i na kwadrans przed zakończeniem na tablicy widniał wynik 2:2. Niestety, nie udało się raciborzanom dowieźć korzestnego rezultatu do końca. Za zagranie ręką żółtą kartkę otrzymał Podolak, a że było to jego drugie napomnienie, w rezultacie musiał zejść z boiska. Na domiar złego w 78 min. sędzia dopatrzył się faulu Bedryja na Andrzejewskim i podyktował dla Rędzin rzut karny, pewnie wykorzystany przez Załęckiego. W samej końcówce napastnik gości Kamil Puchała "urwał" się obrońcom i ustalił wynik spotkania na 2:4. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki mógł zmniejszyć jeszcze Frydryk, ale jego strzał głową, choć z kłopotami, to jednak obronił Cyruliński.

Porażka komplikuje sprawę utrzymania się Unii Racibórz w IV lidze. W dalszym ciągu muszą szukać punktów w nadchodzących meczach. Kolejny już w sobotę 06 czerwca, o godz.11.00 w Rudzie Śląskiej unici zmierzą się z tamtejszym Grunwaldem.

KP Unia Racibórz – Unia Rędziny 2 – 4 (0-2)

Bramki: Fryt 73, Wardęga 74 – Andrzejewski 4,7, Załęcki 78 (karny), Puchała 89.

Żółte kartki: Bedryj, Pniewski, Gawron, Wardęga, Fryt – Andrzejewski.

Czerwona kartka: Podolak 76 po drugiej żółtej.

Unia Racibórz: Bedryj, Pniewski, Gawron, Podolak, Selera, Wardęga, Zejdler, Podstawka (46 Haras), Potaczek (46 Rachwalski), Frydryk, Fryt.

Unia Rędziny: Cyruliński, Król, Pitner, Kijak, Motyl, Staniec (90  Malczewski), Kwasek (86 Studnicki),  Załęcki, Pidzik, Andrzejewski, Puchała.

 

źródło: www.kpunia

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here