Festyn RTP Unia Racibórz zakończony

  6 czerwca odbył się mecz Unitek z zespołem z Niemiec, Herthą Berlin. W ramach wydarzenia zawodniczki z Raciborza dostały puchar Mistrzyń Kobiet. Drugim meczem było spotkanie księży diecezji opolskiej z byłymi zawodnikami Stali oraz Unii Racibórz. Obszerna fotorelacja

  Przy pięknej słonecznej pogodzie i dużej liczbie kibiców odbył się mecz pokazowy Unii z zespołem II Bundesligi Herthą Berlin. Mimo tropikalnego słońca mecz stał na przyzwoitym poziomie i mógł się podobać. Niemki pokazały bardzo dobre przygotowanie motoryczne i spore umiejętności techniczne. Jednak to unitki przeważały i powinny ten mecz wygrać. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry bramkarka Unii Marlena Janeczek oślepiona przez słońce tak nieszczęśliwie interweniowała, że wrzuciła sobie piłkę do własnej bramki.
   
   
  RTP Unia Racibórz – Hertha Berlin 2:2 (2:1)

  1:0 Sokolenko (Syerova), 1:1 Tiede, 2:1 Żelazko, 2:2 Berendt

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Po meczu unitki otrzymały od władz PZPN złote medale za kolejny tytuł. Marta Stobba – kapitan zespołu powiedziała po dekoracji, ze mecz z Herthą ona i jej koleżanki potraktowały nieco ulgowo z uwagi na czekający je w środę półfinałowy mecz Pucharu Polski i w sobotę ewentualny finał.

  - reklama -

  W drugim meczu księża diecezji opolskiej pokonali oldboyów Stali i Unii 4:2

  Kolejny mecz Unia zagra już we wtorek 8 czerwca. W spotkaniu 1/2 finału rozgrywek o Puchar Polski na stadionie przy ul. Srebrnej w Raciborzu o godz.16.00 RTP Unia zagra z AZS-em Biała Podlaska. Ewentualny finał 12 czerwca  miejsce (tego meczu nie jest jeszcze znane)
   
  /AB/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here