Statuetka „Sowy” w rękach Małgorzaty Langer

0

Już po raz trzeci w MiPBP w Rybniku odbył się Konkurs Piosenki Poetyckiej SOWA. W tym roku jurry najwyżej oceniło występ Małgorzaty Langer, która podczas koncertu finałowego zaśpiewała piosenkę pt. "Ja dla Pana czasu nie mam".

Imprezę rozpoczął ekspresyjny zespół „Bebiki”, który rozbawił publiczność swoją interpretacją piosenki dla dzieci „Jasne jak słońce” do słów Jana Brzechwy. Katarzyna Płusa oraz najmłodsza finalistka  – 14-letnia Agnieszka Gabryś wprowadziły wszystkich w intymny świat poezji.  SOWA to konkurs mający na celu wyszukiwanie i promocję lokalnych talentów, wokalistów przejawiających szczególne zdolności w interpretacji piosenki artystycznej. Konkurs odbywa się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku. W tym roku jury najwyżej oceniło występ Małgorzaty Langer, która zaprezentowała piosenkę Hanny Banaszak "Ja dla pana czasu nie mam” przy akompaniamencie Radosława Tarczonia.

- reklama -

 

Małgorzata Langer

 

Zwyciężczyni zajmuje się głównie piosenką artystyczną. Jest to jej wielka pasja, którą rozwija. Udało jej się nawet wystąpić z własnym recitalem. Wykonuje utwory w klimatach jazzowych, bluesowych, a nawet popowych. W przeszłości była laureatką Powiatowego Festiwalu Piosenki Estradowej "Kryształowy Kłos" oraz IV Wojewódzkich Spotkań Teatrów Jednego Aktora i Piosenki Aktorskiej. W nagrodę Małgorzata Langer otrzymała roczny kurs językowy, odbędzie profesjonalną sesję fotograficzną, do której przygotuje ją  profesjonalne studio urody. Drugie miejsce w konkursie jury przyznało duetowi, który tworzyli Hanna Kaczmarek i Zbigniew Dobrzyński. Trzecie miejsce przypadło Markowi Bieniek. Nowością była forma przesłuchań. Po prezentacji uczestnika jury na gorąco komentowało jego występ. Spotkało się to z różnymi reakcjami. Niektórzy wchodzili w czasem ostre dyskusje z oceniającymi.

 

Laureaci tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Poetyckiej SOWA.

 

Sobotni finał festiwalu uświetnił występ Kariny Abrahamczyk – Zator, której na pianinie przygrywał Jarosław Hanik. Karina Abrahamczyk – Zator pochodzi z Rybnika, więc występ przed własną publicznością, jak przyznała był dla niej przyjemnością. Oprócz śpiewania zajmuje się również aktorstwem. Występowała w sztukach tak znakomitych reżyserów jak Juliusz Machulski czy Laco Adamik. Artystka uczestniczyła w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz trzykrotnie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, gdzie dotarła do ścisłego finału. Obecnie pracuje w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here