Zielona szkoła trzecioklasistów z Grzegorzowic

0

Opaleni i  zadowoleni wrócili nasi trzecioklasiści z Jastrzębiej Góry, w której w dniach 02.-15.06.br. przebywali na zielonej szkole. Pogoda dopisała, a atrakcji było co niemiara.

Oprócz codziennych spacerów nad morze, plażowania i moczenia nóg w Bałtyku, nasi podopieczni odwiedzili najciekawsze miejsca polskiego wybrzeża. Byli na Półwyspie Helskim, gdzie zwiedzili fokarium, Muzeum Kaszubskie i zaliczyli rejs statkiem. W Gdyni obejrzeli morską faunę w oceanarium, port, gdzie zacumowany jest okręt wojenny Błyskawica oraz żaglowiec Dar Pomorza.

- reklama -

 

 

Podczas spaceru po Długim Targu, poznali historię i legendy Gdańska, podziwiając Złotą Bramę, Trakt Królewski, czy fontannę Neptuna i Panienkę z okienka. Najwięcej emocji wzbudziła przeprawa przez ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. W czasie dwutygodniowego pobytu nad morzem nie zabrakło również zabaw i gier sportowych, kąpieli w basenie, dyskotek, ogniska i wielu innych atrakcji.

 

 

Szczególne podziękowanie składamy Panu Damianowi Niedballa- wiceprzewodniczącemu Rady Gminy w Rudniku, który wykorzystując to, iż przebywał w sanatorium w Ustroniu Morskim, sprawił miłą niespodziankę dzieciom, gdy osobiście odwiedził je w ośrodku Hutnik, by sprawdzić, czy czują się dobrze i zaprosił młodych mieszkańców naszej gminy na lody. Wyjazd ten był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dziękujemy również Zarządowi Banku Spółdzielczego w Raciborzu oraz anonimowym sponsorom za wsparcie finansowe.

 

 

Daniela Płoszczyca

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here