Elekcja szefa RSS Nasz Powiat

Walne Zebranie Członków RSS NaM wybrało szefa swoich struktur powiatowych. Przewodniczącym Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZ POWIAT – oddziału RSS NaM – został Zygmunt Kandora.

Zgodnie ze statutem szef RSS Nasz Powiat uzupełni skład zarządu stowarzyszenia.

- reklama -

Zygmunt Kandora (49) jest urzędnikiem samorządowym. Pracuje w Urzędzie Gminy Rudnik. Mieszka w Grzegorzowicach. Jest trenerem Szkoły Liderów oraz królem Raciborskiego Strzeleckiego Bractwa Kurkowego. O swojej współpracy z RSS Nasze Miasto napisał:

„Moi przodkowie mawiali, że szkoda tracić czas z kimś, kto go nie ma aby go spędzać z tobą. Ludzie ze stowarzyszenia NaM znaleźli mnie "na końcu świata" i czas dla mnie. Mam nadzieję, że moja wiedza i umiejętności przydadzą się w działaniach na rzecz mieszkańców Raciborza i powiatu.

Urzekły mnie zapał i otwartość stowarzyszenia a także to, że jest stowarzyszeniem samorządowym. Uważam, że w samorządzie to nie poglądy polityczne powinny grać główną rolę w podejmowaniu decyzji. W lokalnym samorządzie najważniejsze jest pragnienie i umiejętności pracy z ludźmi. Wyczuwam, że NaM takie jest. A poza tym, ode mnie będzie zależeć, jakie NaM będzie. Bo to trochę jak w tym powiedzeniu:

"Zważaj na swoje myśli, gdyż przemienią się w słowa,
Zważaj na swoje słowa, gdyż przemienią się w czyny,
Zważaj na swoje czyny, gdyż przemienią się w nawyki,
Zważaj na swoje nawyki, gdyż przemienią się w twój charakter,
Zważaj na swój charakter, gdyż on będzie twoim losem."

 

A Racibórz to miasto z charakterem.” 

 

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Należy rozróżnić strukturę RSS Nasz Powiat – powiatowy oddział RSS Nasze
    Miasto – od listy wyborczej RSS Nasz Powiat, budowanej na bazie
    struktury NaM w powiecie. Zygmunt Kandora od dziś jest szefem STRUKTURY
    NaM w powiecie raciborskim.

  2. Zygmunt Kandora jest przede wszystkim profesjonalnym urzędnikiem. Ma naturę społecznika więc podjął się budowania struktur powiatowych RSS Nasze Miasto. Zamierza realizować statutowe cele NaM w ramach RSS Nasz Powiat na obszarze raciborszczyzny – nie konieczne związane wprost z polityką.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here