Uczniowie Mechanika powtórzą egzamin

0

30 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych będzie musiało pod koniec wakacji ponownie zdawać egzamin zawodowy na technika elektronika. Powód? Dyrektor jednej ze szkół w Polsce przy okazji egzaminu złamał procedury i treść dostała się do internetu.

Krótsze wakacje przyszli elektronicy zawdzięczają dyrektorowi Zespołu Szkół Elektroniczno – Telekomunikacyjnych w Lesznie, który zamiast 23 czerwca, przeprowadził  egzamin dzień wcześniej. Jak łatwo się domyślić, jeszcze tego samego dnia zadania egzaminacyjne pojawiły się na stronach internetowych, gdzie mogły się z nimi zapoznać osoby zdające w prawidłowym terminie 23 czerwca, stąd decyzja o powtórce.

- reklama -

Do egzaminu przystąpią jeszcze raz uczniowie kierunków elektronicznych w całym kraju, a więc i raciborskiego Zespołu Szkół Mechanicznych. – W naszej szkole jest to 30 osób, będą one powtarzały praktyczną część. Termin powtórnego egzaminu wyznaczono na 20 sierpnia – informuje Sławomir Janowski, dyrektor ZSM.

Ministerstwo Edukacji Narodowej złożyło doniesienie do prokuratury rejonowej o możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień i ujawnienia tajemnicy służbowej. Ponadto wystąpiono o postępowanie dyscyplinarne wobec dyrektora ZSE-T w Lesznie.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here