Młodzieżowy Dom Kultury w Walii

W dniach 27 czerwca – 02  lipca grupa nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu  odwiedziła szkoły i placówki pozaszkolne w mieście Wrexham w Walii – partnera powiatu raciborskiego.

W skład delegacji MDK-u weszły: dyrektor Elżbieta Biskup, nauczycielki plastyki Agnieszka Chmielecka, Martyna Rejner oraz prowadząca warsztaty teatralne Agnieszka Busuleanu. Obok nauczycieli MDK w Raciborzu w wyjeździe uczestniczyli również nauczyciele Gimnazjum nr 3 w Raciborzu wraz z jego Dyrektorem – Norbertem Miką, a także przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Raciborzu – Karolina Kunicka, koordynator projektu unijnego „Green Light", w ramach którego organizowany był wyjazd.

- reklama -

 

 

 
 

 

Projekt „Green Light” współfinansowany jest ze środków programu "Uczenie się przez całe życie" – Projekty Partnerskie Comenius Regio. Podczas wizyty nauczyciele mieli okazję przyjrzeć się pracy w szkole Clywedog School oraz zajęciom odbywającym się w czasie wolnym od nauki w  odpowiedniku polskiego Młodzieżowego  Domu Kultury w Victoria Youth Centre w  Wrexham. Celem wizyty była wymiana umiejętności i doświadczeń na polu merytorycznym oraz przygotowanie kalendarza szkolnego w którym znajdą się  prace wyróżnione w konkursie plastycznym „Green light” przeprowadzonym  w Raciborzu  i w Walii.

 

 
 
 
 

 

Podczas pobytu nauczycielki kół plastycznych przeprowadziły warsztaty dla dzieci w wieku 10-14 lat,  techniką Decoupagu, na materiałach wtórnych w Victoria Youth Centre w  Wrexham . Wyjazd nauczycieli uczestniczących w projekcie „Green Light” był kolejnym etapem jego realizacji. Omówiono również podczas pobytu w Wrexham kolejne jego zadania realizacyjne m.in: uczestnictwo partnerów walijskich w Akcji „Sprzątanie Świata”, we wrześniu w Raciborzu, a także prace organizacyjne związane z I edycją Festiwalu Ekologicznego w Wrexham w  2011 roku – na wzór Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej o zasięgu ogólnopolskim.

 

czytaj także: Ruszyły zapisy do MDK-u

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here