Powiat raciborski rozpoczyna walkę z komarami

Województwo śląskie kilka tygodni temu rozpoczęło walkę z dokuczliwymi owadami. – W naszym regionie akcja odkomarzania również zostanie przeprowadzona. Nie znamy jeszcze dokładnego terminu, jednak powinna ona odbyć się w ciągu najbliższych dwóch tygodni – informuje Krzysztof Szydłowski, kierownik PCZK w Raciborzu.

Po tegorocznej powodzi mieszkańcy powiatu raciborskiego, podobnie jak mieszkańcy całej polski skarżą się na komary. W wielu regionach naszego kraju przeprowadzone zostały akcje odkomarzania. W powiecie raciborskim taka akcja również będzie miała miejsce. – Zwlekaliśmy trochę z przeprowadzeniem odkomarzania w naszym regionie, jednak chcieliśmy aby wszystko było jak należy – mówi Krzysztof Szydłowski, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu. Akcja odkomarzania w województwie śląskim prowadzona jest przez Wojewódzki Inspektorat Sanitarny.

- reklama -

 

W powiecie raciborskim przeprowadzono już wizję lokalną i wytypowano obszary, które zostaną objęte akcją. Odkomarzone zostaną przede wszystkim tereny znajdujące się przy różnego rodzaju ciekach, potokach i rzekach. Wiadomo także, że Rezerwat Łężczok i tereny przy Polderze Buków nie mogą zostać odkomarzone, gdyż objęte są one programem Natura 2000. – Podczas wizji lokalnej, która odbyła się w porozumieniu z władzami miasta i powiatu wykluczono tereny objęte programem Natura 2000. Wyłączone z akcji zostaną również miejsca w obrębie których hodowane są pszczoły – informuje Krzysztof Szydłowski. – Firma, która wykona odkomarzanie w naszym regionie zajmuje się tym od lat. Można powiedzieć, że trudni się tym zawodowo. Używane w trakcie odkomarzania preparaty są nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt – dodaje. Gminy włączone do akcji odkomarzania nie poniosą żadnych kosztów, ponieważ akcja finansowana jest z budżetu państwa.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here