Przebudowa Parku Jordanowskiego w Raciborzu

Został opracowany projekt przebudowy ogródka Jordanowskiego w Raciborzu. Znajdą się w nim place zabaw dla dzieci oraz miejsca odpoczynku i rekreacji dla dorosłych.

Przebudowa będzie polegać będzie na demontażu istniejących, wyeksponowanych urządzeń, wydzieleniu stref rekreacyjno-zabawowych, które zostaną wyposażone  w odpowiednie urządzenia do zabawy. Wykonane zostaną również nowe alejki, które będą oddzielały od siebie 4 strefy zabaw: dla dzieci w wieku 3-7 lat, 7-15 lat, dla osób starszych oraz dzieci z zaburzeniami rozwoju. Znajdzie się też specjalna strefa przeznaczona do ćwiczeń dla dzieci i dorosłych. Cały teren będzie oświetlony, umożliwiając bezpieczne korzystanie z ogródka po zmroku.

- reklama -

 

Projekt przebudowy Parku Jordanowskiego

 

Projekt podzielony został na 4 poszczególne zadania umożliwiające etapowe wykonanie robót. W tym roku zostanie wykonany pierwszy etap inwestycji. Prace ruszą z początkiem września. W budżecie miasta na tę cześć inwestycji zabezpieczono ok. 300 tys. zł.

 

 

 

Prace obejmować będą zagospodarowanie terenu zlokalizowanego w południowo-zachodniej części parku, tj. pomiędzy ogrodzeniem od strony Winnej a górką saneczkową z przeznaczeniem na plac zabaw dla dzieci starszych (7-15 lat) oraz miejsce odpoczynku i rekreacji dla dorosłych. Znajdą się tam: zestawy zabawowe (Wesołe Podwórko, Domek), 2 podwójne huśtawki (w tym tzw. ważka), karuzela słupowa, zestaw zabawowy do wspinaczki.

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here