Raciborzanie w Bułgarii

0

W dniach 03 – 11 lipca Zespół Folklorystyczny ”Raciborzanie” wraz z kapelą  „Raciborzanka” ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „ Źródło”, brali udział w Międzynarodowym Festiwalu „ Balkan Folk Fest” w Kiten w Bułgarii.

W drodze do celu zatrzymali się na cały dzień w serbskim Belgradzie. Dorośli najpierw wzięli udział w głosowaniu na Prezydenta  Rzeczpospolitej w tamtejszej Ambasadzie Polski, a następnie wszyscy odpoczywali na kilkukilometrowej plaży w centrum miasta. Na miejscu w Kiten zakwaterowano Polaków w hotelu „ Atliman” przy samej plaży, na której spędzali prawie cały czas opalając się i kąpiąc w krystalicznie czystych i bardzo ciepłych wodach Morza Czarnego. W  ramach czasu wolnego raciborzanie zwiedzili kurorty Primorsko, Sozopol i Nesebyr. Wieczory spędzali w urokliwych przyplażowych dyskotekach lub na integracyjnych spotkaniach z innymi zespołami, na których bawiono się w rytmie ludowych pieśni aż do samego rana.

- reklama -

 

Jak twierdzi Aldona Krupa – Gawron, choreograf zespołów – wyjazd miał charakter wypoczynkowy, gdyż w czasie tygodniowego pobytu na festiwalu każdy biorący w nim udział zespół występował tylko dwa razy po piętnaście minut.

 

Cały Festiwal trwał miesiąc i wystąpiły na nim zespoły z Brazylii, Kostaryki, Turcji, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Czech, Algierii, Rosji, Grecji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Macedonii i Węgier. W drodze powrotnej cała grupa artystów zatrzymała się na kilkanaście godzin w węgierskim kurorcie Siofok, gdzie prócz kąpieli w cieplutkim Balatonie wszyscy obejrzeli przy kolacji finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

 

Po miesięcznej przerwie, mażoretki „Tęcza” jako tegoroczne Mistrzynie Polski 2010, reprezentować będą nasz kraj na Mistrzostwach Europy w czeskim Wyszkowie.

 

oprac./ab/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here