Zatrzymani cudzoziemcy i nielegalne papierosy

0

W miniony piątek i sobotę, funkcjonariusze ŚOSG zatrzymali 7 cudzoziemców za naruszenie przepisów w zakresie pobytu i pracy na terytorium Polski oraz prawie 30 000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które usiłował wywieźć do Włoch obywatel Polski.

W piątek, 23 lipca, w wyniku kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej na terenie budowy w m. Katowice, zatrzymano 3 obywateli Gruzji, 1 obywatela Armenii i 1 obywatela Rosji. Cudzoziemcy ci wykonywali prace fizyczne przy remoncie jednego z budynków. Podczas kontroli okazało się, że są zatrudnieni i pracują nielegalnie. Ponadto trzech z nich – ob. Gruzji, przebywa na terytorium Polski z naruszeniem przepisów, gdyż nie wykonali wcześniejszych decyzji administracyjnych zobowiązujących ich do opuszczenia terytorium Polski.

- reklama -

 

Do zatrzymania kolejnych dwóch cudzoziemców doszło w wyniku kontroli prowadzonych na szlakach komunikacyjnych. W piątek, podczas kontroli prowadzonej na autostradzie A-4 niedaleko Katowic, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej ujawnili nielegalny pobyt w naszym kraju 35-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna był pasażerem kontrolowanego autobusu rejsowego jadącego z Czech. Sprawdzenie jego dokumentów ujawniło, że przeterminował dozwolony czas pobytu na terytorium strefy Schengen. W sobotę – 24 lipca, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Cieszynie ujawnili kolejny przypadek nielegalnego przedłużenia pobytu w strefie Schengen, tym razem przez 50-letnią Ukrainkę, która podróżowała, kontrolowanym na drodze S-1, niedaleko Cieszyna,  autobusem z Czech.

 

Natomiast przeprowadzona w piątek w rejonie Cieszyna, kontrola autobusu rejsowego jadącego z Polski do Włoch, doprowadziła do ujawnienia i zatrzymania przemyconych zza wschodniej granicy papierosów, które usiłował wywieźć z Polski 58-letni mieszkaniec Małopolski. W jego dwóch torbach podróżnych funkcjonariusze z Pacówki Straży Granicznej w Cieszynie znaleźli łącznie 1 495 paczek papierosów z ukraińskim znakami skarbowymi akcyzy (29 900 sztuk), wartości szacunkowej prawie 12 000 złotych.

 

/SG/

fot. internet

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here