Przesłanie kongresu Świadków Jehowy: Trwaj przy Bogu

Latem Świadkowie Jehowy tradycyjnie zbierają się w całym kraju na kongresach. Hasło tegorocznego zgromadzenia „Trwaj przy Jehowie!” podkreśla wagę  pielęgnowania osobistej więzi z Jehową. Organizatorzy zapraszają raciborzan do Sosnowca na trzydniowy kongres, rozpoczynający się w piątek 30 lipca.

W świecie, w którym wpływowe osobistości nauki i mediów odrzucają wiarę w Boga lub wypowiadają się o niej lekceważąco, Świadkowie Jehowy podkreślają, jak ważna jest wiara i zachęcają  do nawiązania osobistej więzi z Bogiem. Takie orędzie zabrzmi w uszach obecnych na tegorocznym okręgowym kongresie pod hasłem „Trwaj przy Jehowie!”.  Program zgromadzenia podda szczegółowej analizie zarówno wiarę, jak i rozum.  Kongres rozpoczyna się w piątek 30 lipca w Centrum Kongresowym w Sosnowcu.

- reklama -

Kongres okaże się zachętą dla osób, które wierzą w Boga i pragną umocnić swoje usposobienie duchowe. Ponadto niektóre punkty programu z szacunkiem skierują uwagę na  poglądy, jakie niewierzący mają na temat Boga, a także błędne wyobrażenia, które uniemożliwiają wielu ludziom nawiązać przyjazne stosunki z Bogiem. Świadkowie Jehowy wierzą, że dzięki uważnemu czytaniu Biblii można poznać osobowość Boga. Biblia pokazuje, jak zbliżyć się do Boga, którego nie widać.

W piątek rano wygłoszone zostanie przemówienie kluczowe „Jak Jehowa zbliża się do nas?”. Po południu duża część programu będzie się koncentrować na tym, jak rodziny dzięki osobistej więzi z Bogiem mogą ulepszyć wymianę myśli. Sesję popołudniową zakończy przemówienie wyjaśniające, dlaczego wiarę w Boga należy budować na wiedzy i faktach. Mówca skupi się na dowodach wspierających biblijne słowa z Listu do Rzymian 1:20.

Program sobotni podkreśli, jakie pozytywne kroki można podjąć, by chronić swoje usposobienie duchowe i więź z Bogiem. Szczególnie uzmysłowi to przedpołudniowe przemówienie, po którym osoby studiujące wcześniej Biblię publicznie usymbolizują swe oddanie się Bogu poprzez chrzest. Ordynacja nowych sług Bożych będzie obejmować omówienie myśli opartych na Liście do Galatów 4:9.

W niedzielę rano w dynamicznej serii przemówień zostanie omówionych osiem aspektów przepięknej osobowości Boga, które zostały ukazane w Piśmie Świętym. W wykładzie publicznym zatytułowanym „Jak można przybliżyć się do Boga?” mówca zada szereg pytań, między innymi  Czy Bóg istnieje? Jeśli tak, to jak możemy Go poznać?. Szczególnym punktem programu popołudniowego będzie dramat kostiumowy osadzony w realiach I wieku n.e., który ukaże, jak podczas nadchodzącego końca niegodziwości na ziemi Bóg wybawi bliskich Mu ludzi.

Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich zainteresowanych do skorzystania z kongresu. Każdego dnia program rozpoczyna się o 9.20. Wstęp jest wolny, nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Krajowym Świadków Jehowy pod numerem telefonu 22 739 16 26 lub adresem [email protected] albo na stronie internetowej www.jw-media.org

 

Norbert Klencz

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Myślę, że Oni mają swoje przekonania i kulturę. Ja nie wyrzucam Ich z domu lecz zwracam uwagę, że nie życzę sobie ich nachodzenia i że agitowanie w cieniu wież kościelnych uważam za objaw dużego tupetu i żegnam Ich. Nigdy ci sami albo w krótkim czasie nie wracają /aby usłyszeć mój komantarz/. Uważam że niewspółmiernie większą dawkę bezczelności prezentują wyznaczeni do smrodzenia duchacze.Nie pokażą twarzy i konsekwentnie smrodzą tak jak ich ich liderzy zaprogramowali. Tym smrodom proponuję aby najpierw odważnie „zakadzili” swoim Rodzicom !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here