Sparing na szczycie dla RTP Unii

0

Piłkarki RTP Unii Racibórz wygrały 2:1 mecz sparingowy z czołową drużyną Ekstraligi AZS-em Wrocław. Po raz pierwszy raciborskim kibicom miały okazję zaprezentować się zawodniczki sprowadzone do drużyny w czasie letniej przerwy.

Mecz pomiędzy mistrzem Polski a trzecią drużyną ubiegłego sezonu był bardzo wyrównany i pomimo że spotkanie nie miało żadnej stawki, zawodniczki obydwu drużyn nie zamierzały się oszczędzać. Zwłaszcza nowe piłkarki chciały udowodnić trenerom swoją przydatność do drużyny.

- reklama -

 

 

 

 

 

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla unitek, które już w 3 minucie objęły prowadzenie. Znajdująca się na 11 metrze przed bramką i pozostawiona przez defensywę gości zupełnie bez opieki Agnieszka Winczo dostała świetne podanie z prawej strony i mogła zrobić z piłką co tylko chciała. Rozejrzała się, po czym spokojnie ulokowała piłkę w lewym rogu bramki wrocławianek.

 

 

 

Rywalki odpowiedziały bardzo szybko, bo już w 16 minucie za sprawą Agaty Tarczyńskiej na tablicy widniał wynik 1:1. Przyciśnięta przez wrocławianki defensywa Unii pogubiła się, co rywalki skrzętnie wykorzystały. Marta Mika zbyt słabo zagrała do własnej bramkarki, na miejscu znalazła się Tarczyńska i po kwadransie gra rozpoczęła się od nowa. Obydwie bramki to rezultat ewidentnych błędów w obronie. Do końca pierwszej połowy nieznaczną przewagę miały raciborzanki, ale to zawodniczki AZS-u dwukrotnie poważnie zagroziły bramce Darii Antończyk.

 

 

W drugiej połowie trener dał pograć rezerwowym i wymienił aż 7 zawodniczek. Unitki zagrały słabiej niż przed przerwą, gra była szarpana, widać było brak zgrania poszczególnych formacji. Zwycięską bramkę dla RTP zdobyła w 74 minucie po indywidualnej akcji i rykoszecie Anna Żelazko.

 

 

 

 

 

27 lipca 2010 godz. 17.00 stadion OSiR Racibórz

RTP Unia Racibórz – AZS Wrocław 2 – 1 (1 – 1)
bramki: 1 – 0 Agnieszka Winczo 3', 1 – 1 Agata Tarczyńska 16', 2 – 1 Anna Żelazko 74'

RTP Unia (I połowa): Antończyk – Sokolenko, Sosnowska, Mika – Stobba, Pożerska, Kawalec, Konsek – Żelazko – Winczo, Wiśniewska

RTP Unia (II połowa): Wilk – Hajduk, Mika, Pencherkiewicz – Jana, Maciaszczyk, Krupa, Wiśniewska – Pożerska – Křečkova, Żelazko

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here