Syreny upamiętnią rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

0

1 sierpnia o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Ma on na celu upamiętnienie obchodów 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

- reklama -

Pierwszego sierpnia mija 66. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, którego Żołnierze walcząc o Warszawę podjęli jednocześnie bój o ocalenie kraju. Dlatego też – na prośbę Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, pragnących nadać obchodom rocznicy charakter ogólnopolski, Prezydent Raciborza Mirosław Lenk zwraca się z prośbą o wywieszenie 1 sierpnia flag narodowych na gmachach urzędów i instytucji oraz w miejscach publicznych. Organizatorzy obchodów uroczystości rocznicowych w Warszawie proszą aby w rocznicę godziny "W" na minutę zamarł ruch w całym kraju. Towarzyszyć temu powinno włączenie syren i klaksonów samochodowych.

Dlatego też, 1 sierpnia o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Ma on na celu upamiętnienie obchodów 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here