Krzanowice miastem od 745 lat

4

W dniach 31 lipca oraz 1 sierpnia, w Krzanowicach odbywały się uroczystości związane z 745 rocznicą istnienia miasta. Zobacz fotogalerię.

Krzanowice z burmistrzem Manfredem Abrahamczykiem na czele, w trakcie swojego święta gościły wielu gości związanych z miastami partnerskimi miasta. Na uroczystościach pojawili się: Karin Weber (Salzbergen), Elen Malcharkowa (Strahowice), Josef Kubny (Chuchelna), Marian Sklenar ( Liptowska Porubka), Wolodymir Sztogryn ( Rohatyn). Obecny był także starosta raciborski – Adam Hajduk oraz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Gabriela Lenartowicz. Wszyscy goście podkreślali wagę współpracy z miastem Krzanowice, a także owocność wspólnych działań. Burmistrz Krzanowic, bez końca niemalże wyliczał korzyści płynące z posiadania partnerów za granicami Polski.

- reklama -

 

 

 

 

Gabriela Lenartowicz przyznała, że zawsze z dumą mówi o Krzanowicach- W Katowicach się śmieję i mówię tam wszystkim, że Krzanowice to jest prawdziwe miasto, bo od 745 lat ma już prawa miejskie, czyli było już miastem, kiedy Katowice były jeszcze nikomu nieznaną wioską. Jestem z tego bardzo dumna – mówiła.

 

Dla uczestników uroczystości zaplanowane zostały liczne koncerty, a także występy lokalnej młodzieży. Manfred Abrahamczyk kilkakrotnie podkreślał, że życzy sobie aby mieszkańcy Krzanowic zawsze byli tak zaangażowani w sprawy miasta, jak do tej pory. Rzeczywiście, krzanowiczanie przyznają, że nie wyobrażają sobie życia w innym miejscu, co tłumaczy ich wkład w życie miasta.

 

/ab/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

  1. drak

    to smieszne, ze taka wiocha nazywana jest miastem.

  2. lol:D

    pani dumna Lenartowicz jest z zawodu pielengniarką? bo na zdjęciach ma ładny fartuszek, a pozycja rąk wygląda na przygotowaną do przyjęcia porodu. heh. gwaizdeczka;]

  3. Czlowieku ta wioska ma wiele dziedzin, w których Racibórz nie sięga Jej do stóp.

  4. zapas

    mam pytanie : kiedy SYLWIA H. z Borucina bedzie burmistrzem ?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here