„Uwolnić 300 gramów”. Marihuana lekarstwem?

2

1 sierpnia w Chałupkach policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, przewożących z Czech 300 g marihuany. W obronie marihuany, mającej służyć celom leczniczym, stanęła organizacja Inicjatywa Wolne Konopie, która w czasie najbliższego weekendu organizuje w Rybniku serię demonstracji "Uwolnić 300 gramów".

Jak tłumaczyli zatrzymani na próbie przemytu, marihuana ta miała posłużyć ich koledze Tomkowi jako lekarstwo. Tak naprawdę, Policja pozbawiła chorą osobę zapasu lekarstwa na przynajmniej miesiąc. Marihuana pochodziła z legalnej uprawy w Czechach. Jedna z najlepszych odmian, jakie można uzyskać w warunkach pozalaboratoryjnych. Do Tomka jechała samochodem, w imiennie podpisanej paczce. Dwóm osobom, które podjęły się tej ryzykownej pomocy postawiono zarzut popełnienia ZBRODNI (znaczna ilość środków odurzających), Tomkowi – zarzut podżegania do jej popełnienia. Nie pomogły przedstawiane przez Tomka zaświadczenia lekarskie. Udokumentowane zaburzenia, na które cierpi nie zostały potraktowane jako okoliczność wyłączająca przestępstwo – czytamy na stronie internetowej Inicjatywy Wolne Konopie.

- reklama -

Organizacja postanowiła walczyć o zwrot zatrzymanej marihuany. Na najbliższe dni w Rybniku zapowiadana jest akcja "Uwolnić 300 gramów", w czasie której zwolennicy legalizacji miękkich narkotyków podczas kilku marszów będą domagać się prawa do posiadania niewielkiej ilości marihuany dla celów leczniczych oraz zwrotu konopii zatrzymanych wcześniej w Chałupkach.

 

/red/

 

czytaj także: Chałupki: zatrzymani za próbę przemytu narkotyków

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. I&I

    OOOOO Marsz Wyzwolenia Konopii dotarł do Rybnika… Tam się znajdą odpowiedni ludzie do manifestacji ;D

  2. 300

    300! T H I S I S G A N D Z I A A A A !!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here