Rozporządzenie o kasach dla lekarzy i prawników podpisane

0

Stało się faktem – minister finansów podpisał rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych, które wejdzie w życie w  2011r. Potwierdza się decyzja, iż kolejne grupy zawodowe, takie jak lekarze i adwokaci stracą zwolnienie od stosowania kas fiskalnych z dniem 31.04.2011r.

Decyzja ministra jest po części realizacją werdyktu Trybunału Konstytucyjnego, który kilka miesięcy wcześniej stwierdził, iż Ministerstwo Finansów narusza Konstytucję poprzez nierówne traktowanie podmiotów gospodarczych. Zwolnienie czasowe stosowane od stycznia do maja przyszłego roku jest rozstrzygnięciem pozwalającym uwzględnić szeroki wachlarz nowej specyfiki i branż w kontekście dostosowania techniczno-organizacyjnego nowych grup podatników objętych tym obowiązkiem oraz firm instalujących kasy – komentuje to swoiste czteromiesięczne vacatio legis właściciel firmy SOFT-ib z Raciborza – Ireneusz Burek, (firma zajmuje się wdrożeniami urządzeń fiskalnych od 1995r.), choć podkreśla również, że praktycznie firma już dziś jest przygotowana na wdrożenia w rozwiązania oraz rozpoczęła już sprzedaż kas i oprogramowania m.in. do placówek medycznych.

- reklama -

Wykaz rodzajów działalności gospodarczej, które w przyszłym roku stracą prawo do zwolnienia z obowiązku stosowania kas jest długa. W praktyce oznacza to, że niemal każda działalność, w ramach której prowadzona jest sprzedaż towarów i usług na rzecz osób fizycznych będzie wiązała się z obowiązkiem ewidencji obrotu przez kasę fiskalną. Oprócz usług medycznych i prawnych, ewidencjonowaniu przez kasy będą podlegać m.in. usługi księgowe, rachunkowe itp. Rejestracji obrotu będzie podlegać też sprzedaż biletów na różne imprezy widowiskowe, np. wydarzenia kulturalne, mecze, bilety do cyrku oraz usługi tłumaczenia, rekrutacji pracowników, detektywistyczne, pogrzebowe. Kasy będzie musiało zainstalować również większość podatników rozliczających się na zasadzie karty podatkowej, którzy w chwili obecnej nie mają takiego obowiązku (zatrudnienia do jednego pracownika). Do naszej firmy kierowanych jest coraz więcej pytań ze środowiska lekarzy w zakresie prostych urządzeń fiskalnych oraz rozwiązań opartych na oprogramowaniu komputerowym a nawet  wdrożenie kompleksowego systemu sieciowego zintegrowanego z urządzeniem fiskalnym. Tym ostatnim rozwiązaniem zainteresowane są głównie większe poradnie, które dotychczas prowadziły ewidencję pacjentów oraz rejestrację planowanych wizyt „ręcznie”. Obecnie wprowadzenie systemu komputerowego może ułatwić pracę administracyjną gabinetów. Niektóre poradnie posiadają już wdrożone oprogramowanie, którego obsługę również może prowadzić firma SOFT-ib – dodaje Ireneusz Burek.

 

Z Ireneuszem Burkiem, właścicielem SOFT-ib rozmowę przeprowadziła Wanda Gozdek

 

Zobacz pełne wydanie Gazety-Informatora nr 10(72)

 

 

—————————————————————————————————–
REKLAMA

 

W czerwcu 2010 firma SOFT-ib uczestniczyła w regionalnym zjeździe partnerów
firmy ELZAB , który odbył się w Ustroniu. Podczas konferencji  prezentowano 
wyniki sprzedaży oraz nowe rozwiązania dla placówek handlowych 
i usługowych.  Firma SOFT-ib w maju obchodziła 15 lat istnienia na rynku
fiskalnym – jest partnerem ELZAB od  początku swojej działalności .
SOFT-ib – w 2009 roku zajęła drugie miejsce w regionie dystrybucji w południowej Polsce (obszar dawnego województwa katowickiego), w rankingu brało udział ponad 300 firm sprzedających kasy tej marki.
 ELZAB posiada niekwestionowaną pozycję lidera w Polsce w kategorii ilości
instalowanych kas małych i średnich.
 
Nowością oferowaną przez SOFT-ib jest produkt firmy ELZAB – kasa systemowa DELTA MAX – to połączenie sztandarowego produktu – systemowej kasy firmy ELZAB z najnowocześniejszymi rozwiązaniami takimi jak: możliwość przekazywania zdarzeń z kasy na rejestrator do obsługi wideo – monitoringu transakcji,  największa wśród konkurentow pamięć ilości towarów 61 tys produktów, wbudowany interfejs sieci LAN/WAN, ELZAB, Delta Max jest przygotowana do operacji przejścia na walutę Euro (obsługa do 8 walut), obsługuje karty lojalnościowe i rabatowe i wiele innych
 
- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here