CKU: kierunki kształcenia najbardziej oblegane

0

Od siedmiu lat Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu kształci techników informatyków, zaś od pięciu techników administracji. Obydwa kierunki cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

 

- reklama -

 

 

Technik administracji jest osobą odpowiedzialną w firmie/instytucji za interpretację i stosowanie przepisów z różnych dziedzin prawa, przygotowanie projektów umów, porozumień, decyzji, regulaminów, instrukcji i innych dokumentów oraz aktów; posługiwanie się wskaźnikami ekonomicznymi i metodami analizy ekonomicznej, finansowo-księgowej i dokumentacją księgową. Technik administracji redaguje pisma, korespondencję, sprawozdania, notatki służbowe, sporządza protokoły, umowy o pracę, regulaminy pracy i wynagrodzenia. Odpowiada za prawidłowe przyjmowanie, segregowanie i klasyfikowanie informacji. Ukończenie tego kierunku daje wiele możliwości znalezienia pracy. Technik administracji może być zatrudniony w każdej instytucji administracyjnej i gospodarczej m.in. w: urzędach wojewódzkich, rejonowych, powiatowych i gmin, podmiotach gospodarczych, firmach ubezpieczeniowych, bankach, urzędach skarbowych.

 

Technik informatyk zajmuje się administrowaniem sieci, grafiką komputerową, projektowaniem stron www, programowaniem, a także składaniem i konfigurowaniem sprzętu, prowadzeniem szkoleń, wdrażaniem programów, opracowywaniem i ulepszaniem komputerowych systemów informacji, dba o zbiory danych oraz system zarządzania bazą danych, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Technik informatyk zajmuje się też oceną, planowaniem i projektowaniem wyposażenia komputerowego i układów oprogramowania do specjalnych projektów, jak również pisze i testuje programy komputerowe. Informatyków do pracy potrzebują firmy z każdej branży mające własną sieć komputerową: banki, urzędy, media, telekomunikacja, firmy specjalizujące się w dostawie sprzętu komputerowego. Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu posiada akredytację Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, dlatego też absolwenci zdają egzaminy końcowe na miejscu w siedzibie placówki.

 

 

Centrum Kształcenia Ustawicznego
47-400 Racibórz ul. Zamkowa,
tel. 32 415 44 89 

 

Czytaj także: Z CKU łatwiej będzie znaleźć pracę                    

  CKU prowadzi zapisy na rok szkolny 2010/2011

CKU kształci ochroniarzy

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here