Otwarto muszlę koncertową

22 sierpnia nastąpiło oficjalne otwarcie raciborskiej muszli koncertowej, która znajduje się w Parku Roth. Od dziś, przez miesiąc, co weekend rozbrzmiewać tam będzie muzyka klasyczna. Zobacz zdjęcia z otwarcia.

Otwarcie nastąpiło z tygodniowym opóźnieniem ze względu na pogodę. – Niestety pogoda w zeszły weekend spłatała nam figla, bo kiedy zdecydowaliśmy się odwołać koncert z powodu deszczu, nagle padać przestało – śmiała się dyrektorka Raciborskiego Centrum Kultury, Janina Wystub.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

 

Tym razem nic nie stanęło na przeszkodzie otwarciu muszli, która od 22 sierpnia ma służyć jako miejsce prezentacji zespołów muzycznych i teatrów, a także dawać możliwość animacji innym podmiotom kulturalnym. – Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy kulturalne, więc muszlę będzie można też wynająć i wykorzystać na swój sposób – mówiła Ludmiła Nowacka. Prezydent Raciborza wyraziła też nadzieję, że raciborzanie uszanują wspólne dobro i będą dbać o nowy nabytek. – Tu w parku jest monitoring, więc myślę, że nikt nie dopuści się aktów wandalizmu. Poza tym, wydaje mi się, że powinniśmy pamiętać o tym, że to nasze wspólne pieniądze zostały zainwestowane w to przedsięwzięcie – mówiła.

 

 

 

Jeszcze przez miesiąc w Parku Roth, co weekend odbywać się będą koncerty i spektakle. Jak podkreślała Wystub – Imprezy te nie mają być konkurencją dla Koncertów Letnich na Rynku, a jedynie poszerzeniem oferty kulturalnej RCK. Poza tym, w muszli wydarzenia zaczynają się o godzinie 16:00, na Rynku zaś o godzinie 18:00 – tłumaczyła. W najbliższym czasie w muszli wystąpią takie grupy, jak: teatr Nikoli z Krakowa, grupa Divertimento i zespół Pompa Band. Na otwarciu muszli z repertuarem Straussa wystąpił natomiast Kwartet Bramy Morawskiej.

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here