„Mały Książę odnaleziony” w RCK

22 sierpnia, w Raciborskim Centrum Kultury wystawiona została sztuka pt. "Mały Książę odnaleziony". Spektakl był prezentacją efektów warsztatów tanecznych prowadzonych w Raciborzu przez zwycięzców programu You Can Dance. Zobacz zdjęcia.

 

- reklama -

 

Spektakl podsumował dziesięciodniowe warsztaty taneczne, prowadzone przez finalistów 1. edycji show You Can Dance. – Były to bardzo intensywne warsztaty, w których wzięło udział 45 osób. Oprócz osób z Raciborza, znalazła się duża grupa osób z rejonu opolskiego, a także tancerze znad morza, z Wrocławia i Krakowa. Młodzież poświęciła całe 10 dni, od rana do wieczora na zorganizowanie spektaklu: robiła scenografię, dobierała stroje, ustawiała światła, naprawdę ciężko pracowała – mówiła Janina Wystub, dyrektorka Raciborskiego Centrum Kultury.

 

 

 

Na spektaklu nie zabrakło prezydent Ludmiły Nowackiej, która złożyła gratulacje rodzicom młodzieży- Gratuluję tym, którzy trzymali kciuki żeby te warsztaty się udały, a przede wszystkim należy docenić tych rodziców, którzy uważają, że inwestycja we własne dziecko jest najważniejsza. Jestem przekonana, że występująca tu młodzież jest wspaniała, niezależnie od tego, co próbują wmawiać nam mass media.

 

 

 

 

Wśród młodych tancerzy znalazła się między innymi Aleksandra Sas z Krakowa, która dowiedziała się o warsztatach i nie wahała się ani chwili:- Od razu podjęłam decyzję żeby tu przyjechać. Te warsztaty dały mi niesamowicie dużo. Mimo, że tańczę już od 4 lat, dopiero w Raciborzu opanowałam technikę jazzową. Owszem, pomagali mi prowadzący warsztat, ale też pozostali tancerze, którzy ćwiczyli ze mną po zajęciach. Atmosfera była naprawdę cudowna – mówiła przed wejściem na scenę.

 

/ab/

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here