Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną wypadków

0

22 sierpnia, w niedzielę, na terenie powiatu raciborskiego miały miejsce dwa niebezpieczne wypadki. Pierwszy z nich wydarzył się w Rudach, drugi w Kuźni Raciborskiej.

Ok. godz. 15.50 na ulicy Rogera w Rudach kierujący samochodem marki opel astra 21-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwka samochodowi renault thalia, który prowadził 27-letni mieszkaniec Katowic i doprowadził do zderzenia się pojazdów. W wyniku wypadku 15-letnia pasażerka opla astry, mieszkanka Knurowa ze złamaną noga została przewieziona do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

- reklama -

 

Z kolei na DW 425 w Kuźni Raciborskiej 41-letni kierujący oplem corsą mieszkaniec powiatu rybnickiego wykonując manewr zawracania, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnej strony motocyklem marki honda, którym kierował 18-letni mieszkaniec Rybnika. Motocyklista z ogólnymi potłuczeniami i podejrzeniem pęknięcia śledziony został przewieziony do szpitala. Kierujący oplem corsą był trzeźwy, natomiast od motocyklisty pobrano krew do badania za zawartość alkoholu z uwagi na to, że nie można było przeprowadzić takiego badania alkomatem.

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here