Justyna Kowalczyk nie otrzyma nagrody Marszałka

Już po raz 2. zostały przyznane Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego wybitnym sportowcom z terenu województwa. Znany jest również termin wręczenia nagród, które otrzymają m.in. Mikołaj Machnik oraz Mateusz Wolny.

Takiej nagrody niestety nie mogła otrzymać Justyna Kowalczyk reprezentująca AZS AWF Katowice, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w biegach narciarskich – mówi Ewa Lewandowska, radna Sejmiku Śląskiego – ponieważ regulamin przyznawania nagród jest jednoznaczny i zgodnie z nim  nie spełnia ona jednocześnie dwóch podstawowych wymogów tj. bycia mieszkanką Śląska i reprezentowania śląskiego klubu. Justyna reprezentuje "tylko" śląski klub sportowy – dodaje radna.

- reklama -

 

Wręczenie Nagród Marszałka Województwa Śląskiego sportowcom za wybitne osiągnięcia w swoich dziedzinach sportu nastąpi 27 września o godz. 10.00 w Sali Marmurowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. W  ubiegłym roku 1 edycji przyznano 30 Nagród Marszałka za osiągnięcia sportowe w 2008 roku, obecnie jest ich zdecydowanie więcej, bo 51. Nagrody otrzymają także dwaj raciborscy sportowcy za wybitne osiągnięcia w 2009 roku: Mikołaj Machnik – pływak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Mateusz Wolny – zapasy.

 

/w/

 

Czytaj także: Mateusz Wolny z nagrodą Marszałka

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here