Justyna Kowalczyk na Dniu Energetyka w RAFAKO

0

Tradycyjnie, jak co roku w RAFAKO obchodzono Dzień Energetyka. W uroczystości oprócz pracowników i zaproszonych gości wzięła udział Justyna Kowalczyk, mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich. Zobacz zdjęcia z Dnia Energetyka.

Prezes RAFAKO SA Wiesław Różacki przywitał  przybyłych na obchody, m.in. posła na Sejm RP Henryka Siedlaczka, radną Sejmiku Śląskiego Ewę Lewandowską , wicewojewodę śląskiego, władze samorządowe Raciborza i powiatu raciborskiego. W. Rożacki specjalne powitanie skierował do Justyny Kowalczyk: – Drogi producenta z branży energetycznej i królowej zimy zeszły się w 2005 roku. Kiedy firma podejmowała pracę z Justyną, była ona jeszcze mało znaną biegaczką, choć rokowała duże nadzieje. Musiał się znaleźć ktoś, kto w nią uwierzy i da jej szansę. Tak narodziła się przyjaźń sportowo-biznesowa, która przetrwała do dziś – powiedział.

- reklama -

 

 

Prezes w przemówieniu nawiązał do kwietniowej katastrofy samolotu prezydenckiego, wspomniał także o zmarłych niedawno pracownikach firmy (w tym roku zmarł m.in. wiceprezes RAFAKO Roman Czerwiński).  Ich pamięć uczczono minutą ciszy.

Mówiąc o firmie stwierdził, że obecnie RAFAKO jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych "pod klucz". Po wystąpieniu prezesa nastąpiło ważne wydarzenie dla zakładu.  Zasłużonym pracownikom wręczono  wyróżnienia za wybitne osiągnięcia zawodowe w 2009 roku. Wyróżnienia otrzymały 33 osoby.

 

 

Tradycją Dnia Energetyka jest nagradzanie zasłużonych pracowników. Okolicznościowe upominki otrzymali długoletni pracownicy zakładu, którzy w 2010 roku obchodzą jubileusz wielu lat lat pracy w firmie. W tym roku za 45 lat pracy upominki otrzymały 3 osoby, za 40-lecie – 18 osób, 35-lecie – 29 osób, 30-lecie- 45 osób  i 25-lecie- 65 osób. Bardzo uroczyście pożegnano się też z 24 pracownikami, którzy przeszli bądź wkrótce przejdą na emeryturę. Bardzo miłym akcentem był list pochwalny za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w nauce zawodu i wzorowe wywiązywanie się z nałożonych obowiązków w roku szkolnym 2009/2010. Tutaj wyróżniono 18 uczniów – młodocianych pracowników zakładu.

 

 

Medale Prezydenta RP za długoletnią służbę otrzymali: złoty medal Manfred Piechula, srebrny medal Janusz Brauner.

 

Honorową Odznakę "Zasłużony dla RAFAKO" nadane przez Dyrektora Generalnego RAFAKO SA w uznaniu szczególnych zasług wniesionych w rozwój i ugruntowanie dobrego imienia zakładu: Krzysztof Pawelec – pełniący od wielu lat funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej RAFAKO SA.

 

Odznaka "Zasłużony dla RAFAKO" – nadawana jest pracownikom od 36 lat, od 1974r. W tym roku w uznaniu szczególnych zasług wniesionych w rozwój zakładu wyróżnieni zostali: Edyta Kudla, Ewa Wyrostek, Bronisław Briks, Jerzy Cieślik, Jerzy Czekała, Jan Gułaj, Janusz Kozakiewicz, Zygfryd Kupczyk, Aleksander Kurkulonis, Józef Łukoszek, Hubert Miketa, Rajmund Stopa, Tadeusz Tomczyk, Leonard Wałach i Adam Ząbek.

 

Tytuł "Spawacza roku 2009" za najwyższej klasy umiejętności ręcznego spawania metodą TIG nadawany na wniosek Komisji i decyzją prezesa zarządu RAFAKO SA otrzymali: Wacław Fojcik, Mirosław Gołka, Mirosław Jasita, Sławomir Karcz i Tomasz Żarski.

 

Wyróżnienia "Kapituły Wyróżnienia" uhonorowane za szczególne dokonania po raz 3. otrzymali:

– w kategorii "Zarządzanie finansami imkosztami przedsiębiorstwa" – Jolanta Zając,

– w kategorii "Wytwarzanie, jakość i obsługa produkcji" – Jan Glenc,

– w kategorii "Rozwój techniki i projektowania" – Aleksandra Przygoda

– w kategorii "Organizacja zarządzanie, poprawa warunków pracy i kształtowanie wizerunku firmy" – Andrzej Obuchowski.

 

Kapituła przyznała także trzy wyróżnienia:

– w kategorii "Organizacja, zarządzenia, poprawa warunków pracy i kształtowanie wizerunku firmy" – Grażyna Szyksznian,

– w kategorii "Wytwarzanie, jakość i obsługa produkcji" – Jan Iwanicki,

– w kategorii "Rozwój techniki i projektowania" – Mariusz Toczek.

 

Wyróżnienia Specjalne Prezesa Zarządu RAFAKO SA:

– Janusz Koszerny za szczególny wkład pracy i zaangażowanie w proces przemian RAFAKO SA,

– Tadeusz Myśliwiec za osobisty wkład w poprawę i utrzymywanie na wysokim poziomie bezpieczeństwa i warunków pracy,

– Jerzy Pasternak za otrzymanie indywidualnej Śląskiej Nagrody Jakości w 2010r. w uznaniu wybitnych osiągnięć w zakresie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz Bezpieczeństwem Pracy i osobistym zaangażowaniem w promowaniu dobrego wizerunku RAFAKO SA w kraju i za granicą.

 

Uroczystość zakończyła się recitalem wokalistki Zuzany Szreder i występem rybnickiego Kabaretu Młodych Panów.

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here