Pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 4

0

Wszystko co dobre szybko się kończy. Po ponad dwumiesięcznym okresie wakacji, uczniowie szkół w całej Polsce powitali nowy rok szkolny. Miejskie Rozpoczęcie Roku Szkolnego w Raciborzu odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4.

Na uroczystości w świeżo wyremontowanej placówce przy ulicy Wojska Polskiego, pojawili się m.in. prezydent Mirosław Lenk, wiceprezydent Ludmiła Nowacka, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu Marek Kurpis, radna sejmiku wojewódzkiego, Ewa Lewandowska i dyrektorzy raciborskich szkół. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, dyrektor szkoły, Ewa Miecznikowska powitała zaproszonych gości. – Pierwszy dzień września to taki moment w którym myśli się o tym co nas czeka, to czas zadumy, czas planów. Wiele z nich udało nam się już zrealizować, chodzi o remonty. Jednak już po cichu mamy kolejne oczekiwania, tym razem dotyczące renowacji boiska – mówiła.

- reklama -

 

 

– "Czwórka" zasługiwała na ten remont i myślę, że doczeka się kolejnych – odpowiedział na oczekiwania prezydent, Mirosław Lenk, a następnie życzył dyrektorom wszystkich placówek aby rozpoczynający się rok szkolny był udany. Podziękował również obecnej na sali Gabrieli Lenartowicz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej bez której pomocy finansowej remont nie doszedłby do skutku.

 

 

Tuż po przemówieniach oraz życzeniach dla nauczycieli i uczniów na nowy rok wręczono nagrody dla nauczycieli, którzy uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Uczniowie ci uzyskali w ubiegłym roku średnią ocen od 5,51 do 6,00 oraz wzorową ocenę z zachowania (pełna lista nagrodzonych osób już wkrótce). Na zakończenie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zaprezentowali spektakl upamiętniający 71 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. – Patrząc wstecz, dzieci zaczynające edukację 1 września 1939 roku nie mieli nadziei na to, że będą mogli dalej się kształcić i rozwijać. Wy możecie i życzę Wam tego, abyście chcieli się kształcić i doszli do wniosku, że wiedza i umiejętności jakie posiadacie to najważniejsze wartości w życiu – mówiła Ludmiła Nowacka.

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here