„Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”

Jak co roku we wrześniu od 17 do 19 września trwa ogólnopolska akcja "Sprzątanie Świata" , której inicjatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło akcji brzmi: "Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady".

Racibórz wzorem ubiegłych lat włącza się w akcję w dniach 17 i 18 września. W ramach raciborskiego "Sprzątania Świata 2010" uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów i przedszkolaki zadbają o czystość naszego miasta poprzez uprzątnięcie odpadów zalegających w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Dzieci i młodzież, jak co roku przemaszerują przez tereny objęte ochroną przyrody, parki, zieleńce, okoliczne lasy i okolicę swoich szkół i przedszkoli, aby zaprowadzić tam porządek. Nieoceniony wkład i zaangażowanie nauczycieli w propagowanie idei pomagają szerzyć zachowania proekologiczne wśród dzieci i młodzieży.

- reklama -

 

Niezależnie od działań edukacyjnych wśród dzieci i młodzieży, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa we współpracy z firmami odbierającymi odpady komunalne w dniu 18 września 2010r. od godz. 9.00 do godz. 16.00 organizuje już IV zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tak jak w roku ubiegłym zorganizowane zostaną dwa punkty zbiórki: jeden  na placu parkingowym na Ostrogu naprzeciw kościoła, a drugi przy skrzyżowaniu ulic Opawskiej i Łąkowej. Przynosząc odpady elektryczne i elektroniczne do punktu zbiórki będzie można otrzymać sadzonki roślin przeznaczone do ogródków, na działki i balkony. Zielone nagrody będą rozdawane do wyczerpania zapasów.

 

/w/

 

Czytaj także: Sprzątanie świata w weekend

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here