Projekt Echo odstąpił, galerii na Placu Długosza nie będzie

10

Spółka "Projekt Echo 59” odstąpiła od zakupu Placu Długosza. Wczoraj miało dojść do podpisania umowy notarialnej, inwestor nie przybył jednak na spotkanie.

21 września na ręce Prezydenta Miasta Racibórz spółka "Projekt Echo -59” złożyła list (treść poniżej), w którym argumentuje decyzję odstąpienia od zakupu Placu Długosza.

- reklama -

"Szanowny Panie Prezydencie,

Dziękujemy za profesjonalne przygotowanie oferty sprzedaży i owocną współpracę podczas sprawnie i fachowo przeprowadzonego procesu rokowań na nabycie nieruchomości zlokalizowanej przy Placu Długosza 1 w Raciborzu. Przedstawiciele naszej firmy we współpracy z renomowanymi agencjami badania rynku, przeprowadzili szczegółową analizę lokalizacyjną i inwestycyjną oferowanego terenu, której wyniki zostały wczoraj przekazane Zarządowi spółki. Na ich podstawie Zarząd „Projekt Echo-59” Sp. z o.o. podjął decyzję o odstąpieniu od zakupu wymienionej wyżej działki.

Przedmiotowy teren został oceniony bardzo dobrze pod względem lokalizacyjnym i potencjału inwestycyjnego. Jednak, szczególnie w kontekście obecnej sytuacji rynkowej i skali działań podejmowanych przez „Projekt Echo-59” Sp. z o.o., nie odpowiada modelowi biznesowemu przyjętemu przez spółkę. Zakup terenu związany byłby z koniecznością dopasowania inwestycji do wypracowanych standardów wewnętrznych, co wiązałoby się z oczekiwaniem na poprawę koniunktury, co z kolei mogłoby znacząco przedłużyć proces inwestycyjny i w efekcie opóźnić rozwój Miasta.

Decyzja o wycofaniu się z tak obiecującego projektu była bardzo trudna, została jednak podjęta przede wszystkim ze względu na świadomą i prorozwojową politykę miasta, której hamowanie jest jak najdalsze od intencji spółki i założeń jej strategii biznesowej.”

Przypomnijmy, przetarg na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Raciborzu przy Placu Jana Długosza nr 1 odbył się 10 sierpnia w urzędzie miasta. Do przetargu przystąpiła Spółka „PROJEKT ECHO-59”, która wpłaciła niezbędne wadium ( 800 tys. zł.). W wyniku rokowań została wyłoniona jako nabywca nieruchomości. Cenę wywoławczą nieruchomości ustalono na 8 mln zł i taką też kwotę Spółka „PROJEKT ECHO-59” zaoferowała za nabycie terenu. Ustalono, iż podpisanie umowy notarialnej nastąpi w terminie przypadającym pomiędzy 15 a 22 września 2010r. W związku z odstąpieniem od zakupu Placu Długosza Spółka straciła na rzecz Miasta wpłacone wadium w wysokości 800 tys. zł.

UM

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

10 KOMENTARZE

 1. pyzaty

  No to lipa trochę 🙁
  Chociaż z drugiej strony właściciele srebrnej i młyńskiej pewnie odetchnęli z uglą. 🙂

 2. ja też odetchnąłem z ulgą. Po co nam kolejna galeria? Już lepiej żeby został parking.

 3. pyzaty

  Kto wie, może z tego wielkiego parkingu położonego 100 metrów od rynku dałoby się zrobić jakąś atrakcję turystyczną?
  Bo w końcu niewiele miast może sobie pozwoilić, by na najdroższej ziemi w ścisłym centrum miasta postawić parking.

 4. Dostrzegan jedną korzyść z całej tej szopki ze sprzedażą, mianowicie
  przynajmniej miasto wzięło się za remont Ulic dookoła placu Długosza i
  rynku

 5. Będzie również kasa na premie! W końcu 800 000 zł ,za friko ,samo wpadło! Prezydent szczęściarz!

 6. frenq

  A może w centrum miasta stworzyć super park i plac zabaw dla dorosłych i dzieci ? Drogi teren wart mieszkańców.

 7. No nie wiem. To bogata firma ze sztabem prawników, może być tak, że znajdzie jakiś kruczek żeby i to wadium odzyskać. Uzasadnienie odstąpienia mętne jak cholera. Może okazać się że Lenk zostanie z wielkim przysłowiowym NICZYM!

 8. Justa

  Nie dziwi mnie, że się rozmyślili. Przeliczyli to sobie i doszli do wniosku, że na końcu świata, jakim jest Racibórz, nie zarobią.

 9. Marcin

  Moze załużmy jakąś fundację, wykupmy za te 8mln ten teren od miasta i będziemy mieli darmowy parking.
  No i poźniej możemy wynajmować teren na imprezy.
  Mam nadzieję że odstąpienie po wpłaceniu wadium juz na jakiś czas przynajmniej zablokuje sprzedaż tego terenu.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here