Szkolili się w zakresie „korespondencji radiowej”

0

Co roku strażacy gminnych jednostek Ochotniczych Straż Pożarnych biorą udział w próbnych alarmach i szkoleniach. W tym roku ćwiczenia dotyczyły posługiwania się radiostacją. 

– Ćwiczenia odbywają się zawsze na przełomie maja i czerwca – mówi Komendant Gminny OSP Herbert Czogała. W tym roku ze względu na powódź ćwiczenia odbyły się dopiero we wrześniu. – W ubiegłym roku gasiliśmy pozorowany pożar kościoła w Wojnowicach. Tym razem w zakresie posługiwania się radiostacją – dodaje komendant.

- reklama -

 

 

Szkolenie w zakresie "korespondencji radiowej” składało się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej zostały wyjaśnione sposoby porozumiewania się pomiędzy poszczególnymi jednostkami, zapoznanie się z kryptonimami radiowymi, sygnały alarmowe, pasma i kanały krajowe, wojewódzkie i powiatowe, na których przekazywane są informacje o przebiegu akcji pożarniczo – gaśniczej, pogotowia ratunkowego oraz niedawno wprowadzony kanał lotniczy LOT.

 

 

Szkolenie prowadzone przez starszego kapitana Andrzeja Charuka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, poprzedzone zostało omówieniem, przez Grażynę Nowak, Sekretarza Gminnej OSP bieżących spraw sytuacji przeciw pożarowej w gminie. Jako gość szkoleniu przyglądał się Burmistrz Gminy Krzanowice Manfred Abrahamczyk.

UG Krzanowice

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here