Unitki znów gromią, show Sznyrowskiej i Winczo

Piłkarki RTP Unii Racibórz szybko otrząsnęły się po porażce z Broendby w LM i pewnie pokonały Mitech Żywiec 6:0. Wszystkie bramki padły łupem duetu Winczo – Sznyrowska. Strzelecką formą błysnęła zwłaszcza ta ostatnia, zdobywając aż 4 gole

Po pięciu meczach z beniaminkami podopieczne Trenera Trawińskiego zmierzyły się w końcu z doświadczoną, solidną drużyną Ekstraligi, jaką jest Mitech. Unitki bez problemu pokonały przyjezdne z Żywca. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji Unii i kurczowej obrony Mitechu. Pomimo, iź góralki broniły się całym zespołem, udało się zakończyć tę część spotkania dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie Mitech spróbował zmienić niekorzystny wynik i musiał trochę się odkryć, co przyniosło raciborzankom kolejne 4 bramki. W następnej kolejce (10.X) RTP czeka wyjazdowe spotkanie z AZS-em Wrocław.

25 września 2010 godz. 16.00 stadion OSiR ul. Zamkowa 4

RTP Unia Racibórz – Mitech Żywiec 6 – 0 (2 – 0)

bramki: 1 – 0 Sznyrowska 30', 2 – 0 Winczo 40' (karny), 3 – 0 Sznyrowska 65', 4 – 0 Winczo 72', 5 – 0 Sznyrowska 76', 6 – 0 Sznyrowska 90'

RTP Unia: Antończyk – Konsek, Mika, Hajduk (Sokolenko 59') – Bojdova, Stobba (Kawalec 55'), Pożerska (Sosnowska 68'), Wiśniewska, – Żelazko (Mańczyńska 62')- Winczo, Sznyrowska

Mitech: Ożgo, Zasada, Herman, Łopatka, Szczotka (Łąckiewicz 46'), Golec, Sęga, Chrzanowska (Cholewka 89'), Drożdzik, Wnuk (Ponikwia 70'), Półtorak (Żak 85')