Koncert Chopinowski w WCK

Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina na deskach sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpi orkiestra Filharmonii Śląskiej dyrygowana przez Massimiliano Caldi. W roli solisty zaprezentuje się Grzegorz Niemczuk.

 

- reklama -
 
Koncert odbędzie się 14 października o godzinie 18.00.
Bilety w cenie: 25 zł. Informacja/rezerwacja: 32 455 48 55.

 

Grzegorz Niemczuk

"Młody charyzmatyczny pianista, który na swej grze potrafi skupić uwagę każdego słuchacza. Jego interpretacje cechuje szlachetne wirtuozostwo, kontrolowana spontaniczność, młodzieńcza świeżość".

Grzegorz Niemczuk – zwycięzca 40 Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2010 roku – jest pianistą, który prowadzi ożywioną działalność koncertową. Występuje w wielu miejscach w Polsce oraz zagranicą (Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Hiszpania, Finlandia, Niemcy, Norwegia, Litwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Serbia, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy, Stany Zjednoczone, Australia) wykonując utwory od epoki Baroku po muzykę XX wieku. Znakomity debiut we Włoszech w 2007 roku(w Casale di Monferrato,tuż po konkursie w Vercelli), zakończony owacją na stojąco, zaowocował zaproszeniem Grzegorza do wykonania recitali Chopinowskich w sławnym Museo Borgogna w Vercelli. Urodzony w 1985 roku, naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat pod kierunkiem mgr Barbary Klikiewicz w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach. Swoje umiejętności doskonalił na kursach muzycznych, gdzie pracował z takimi artystami jak:Joseph Banovetz, Rudolf Bernatik, Menahem Pressler, Philippe Entremont, Jeffrey Swann, Joaquin Achucarro, Mykola Suk, Piotr Paleczny, Yuan Sheng, Alexander Kobrin, Alberto Nose, Choong-Mo Kang, Pietro De Maria.

Massimiliano Caldi

Kierownik artystyczny i dyrygent Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Urodzony w Mediolanie, Massimiliano Caldi po studiach kompozytorskich ukończył również studia pianistyczne w Vicenzie i dyrygenturę w Koserwatorium w Turynie. Od września 2006 roku jest kierownikiem artystycznym Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Jest także pierwszym dyrygentem Orkiestry Kameralnej „Milano Classica” (od 1998) i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Musica in Valle” (Tregnano, Werona). Od 2004 roku pełni też godność honorowego dyrektora Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz funkcję artystycznego dyrektora Projektu „Hausmusik” Rotary International. Zwycięzca VI Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga w Katowicach (1999), spośród zespołów włoskich poprowadził m.in.: orkiestry Fundacji im. A. Toscaniniego, Fundacji Arena di Verona, „I Pomeriggi Musicali”, teatrów Regio w Turynie i Massimo w Palermo, Orchestra e del Veneto w Padwie, czy Orkiestry Symfonicznrj Prowincji Bari.

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here