Nowy system ostrzegania przed powodzią w Krzanowicach

0

Kilka dni temu w Krzanowicach zainstalowany został nowoczesny system selektywnego powiadamiania. Dzięki niemu możliwe będzie szybkie informowanie mieszkańców o nadchodzącym niebezpieczeństwie.

- reklama -

Wzrost zagrożeń pogodowych związanych ze zmianami klimatycznymi – gwałtowne wichury, gradobicia, ulewne deszcze sprawiają, że staje się koniecznym, jak najszybsze powiadomienie mieszkańców i odpowiednich służb o nadchodzącym niebezpieczeństwie.

Pozwoli to na czas zabezpieczyć i w miarę szybko przystąpić do udzielania pomocy oraz usuwania szkód. Celom tym ma służyć system selektywnego powiadamiania, składający się z nowoczesnych syren. Montaż takiego systemu na terenie Gminy Krzanowice, dostosowanego do systemu alarmowania działającego po stronie partnera czeskiego w Rohovie, pozwoli na wzajemną koordynację systemów alarmowych po obu stronach granicy i niesieniu pomocy, przez właściwe służby, w przypadku wystąpienia zagrożeń dla mieszkańców.

 

 

Jako pierwszy system został zamontowany w budynku remizy OSP w Krzanowicach. Jest to syrena elektroniczna 900 W. Stacja bazowa znajduje się w Urzędzie Miejskim. Podobną moc będzie miała syrena w Bojanowie. W pozostałych miejscowościach gminy (Wojnowice i Borucin) system montowany jest również w remizach i składa się syreny elektronicznej 600 W, nadajnika obiektowego i nadajnika GSM oraz w Pietraszynie, z tym, że tam syrena będzie miała 900 W. Projekt opiewa na kwotę 22 230 Euro. Środki  pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa „Przekraczamy granice” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.

Z okazji oddania systemu w Krzanowicach przeprowadzono szkolenie, będące zarazem spotkaniem integracyjnym strażaków z Gminy Krzanowice i Rohova, w którym uczestniczyli, obok strażaków, m.in. Manfreda Abrahamczyk, Burmistrz Krzanowic, jego zastępca Andrzej Jelonek, Daniel Prohaska, Starosta Rohova, Herbert Czogała, Komendant Gminny OSP, Konrad Badziura, Naczelnik Gminny OSP, starszy kapitan Andrzej Charuka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, Arkadiusz Nowacki, prezes firmy Northern, Grażyna Nowak, Sekretarz Gminny OSP.

 

 

 

Otwarcia szkolenia dokonał Burmistrz Abrahamczyk, który omówił cele i zadania oraz realizację projektu. Następnie Prezes Nowacki przedstawił temat: „Budowa i działanie systemu selektywnego wywoływania instalowanego w jednostkach OSP Gminy Krzanowice, a przedstawiciel KP PSP w Raciborzu „Rola i znaczenie oraz wpływ systemu na bezpieczeństwo mieszkańców polsko – czeskiego pogranicza”. Następnie strona czeska zaprezentowała swój system, a Prezes Nowacki wraz z Naczelnikiem OSP w Krzanowicach jej polski odpowiednik. Szkolenie prowadził Piotr Kubin, podinspektor ds. promocji, współpracy transgranicznej i funduszy pomocowych.

oprac. /p/
UG Krzanowice

 

———————————————————————————————

REKLAMA:

 

 Pamięć USB Kingston DataTraveler 100

 

DataTraveler 100 został stworzony z myślą o prostocie, pozwalając Tobie skupić się na Twoich danych . Złącze USB jest bezpiecznie umieszczone wewnątrz obudowy, więc nie musisz martwić się o utratę zatyczki. DataTraveler 100 dostępny jest w pojemnościach do 32GB by dać mnóstwo miejsca do przechowywania różnego rodzaju dokumentów, od referatów i prac po cyfrowe obrazy, arkusze kalkulacyjne lub inne ważne dokumenty. Wspierany przez pięcioletnią gwarancję oraz legendarny serwis i wsparcie Kingston, DataTraveler 100 jest niezawodnym, niedrogim rozwiązaniem do przenoszenia cyfrowych plików z danymi
gdziekolwiek jesteś.

 

 

Ceny w SOFT-ib :

4GB – 39 zł  8GB – 69 zł  16GB – 115 zł

 Komputronik.pl:

4GB – 42 zł  8GB – 69zł  16GB – 130 zł

Vobis.pl:

16GB – 261 zł

 (Ceny na dzień 28.09.10)

 

SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here