Rozdano Nagrody Marszałka za osiągnięcia sportowe

Wczoraj, 27 września, w Sali Marmurowej Sejmiku Śląskiego odbyło się wręczenie Nagród Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2009 roku.

Wręczenia nagród dokonał członek Zarządu Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski. Otwierając uroczystość, gratulował sportowcom osiągnięć – Są państwo najlepszą reklamą naszego województwa i naszą dumą. Przykładem tego, że ten, kto zakłada wysokie cele, wychodzi poza przeciętność. W imieniu wszystkich mieszkańców Śląskiego chciałbym państwu za to podziękować. Życzę wielu kolejnych sukcesów, zdrowia oraz szczęścia, bo ono w sporcie też jest niezwykle potrzebne.

- reklama -

 

 

 
Rodzice Justyny Kowalczyk odbierają w jej imieniu nagrodę Marszałka
 
 
Nagrodę odbiera pływak z Raciborza Mikołaj Machnik
 
 
Mateusz Wolny otrzymał nagrodę po raz pierwszy
 
 
 
Radna Ewa Lewandowska wręcza pamiątkowe albumy

 

 

Bardzo się cieszę, że inicjatywa, którą rozpoczęłam w 2008 roku jest kontynuowana – powiedziała radna Sejmiku Śląskiego Ewa Lewandowska – Młodych i uzdolnionych sportowców wciąż przybywa, w ubiegłym roku było ich 30, w tym już 51. Po raz pierwszy przyznano również nagrodę specjalną dla Justyny Kowalczyk, nagrodę odebrali rodzice laureatki, Janina i Józef Kowalczykowie. Jestem też dumna z tego, że dwaj raciborzanie także ją trzymali, Mikołaj Machnik (pływanie) po raz drugi i Mateusz Wolny (zapasy). Obaj za zajęcie pierwszego miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów. Albumy pamiątkowe dostało 38 trenerów – dodała E. Lewandowska.

 

/w/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here