Co z wadium za Plac Długosza?

4

Zamiast 8 milionów ze sprzedaży Placu Długosza miastu zostało 800 tys. zł, które niedoszły inwestor wpłacił jako wadium. Radna Lenart obawia się, że i te pieniądze przepadną. – Nie ma takiej możliwości – uspokaja prezydent Lenk.

– Nawet bogata firma nie pogodzi się tak łatwo ze stratą 800 tysięcy złotych. Czy to wadium na pewno zostanie w kasie miasta? – pytała podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Małgorzata Lenart.  Niepokój radnej bierze się z faktu, że zdarzały się już w historii miasta sytuacje, w których wpłacone wcześniej wadium musiało zostać zwrócone podmiotowi rezygnującemu ze sprzedaży. Radna chciała dowiedzieć się ponadto o inne szczegóły dotyczące niedoszłej sprzedaży placu: jak przebiegały negocjacje oraz w jakiej formie firma przekazała zabezpieczenie.

- reklama -

 

– Wadium wpłynęło na konto. List w którym spółka wyjaśnia powody rezygnacji znamy wszyscy, żadnych innych informacji, czy to oficjalnych czy nieoficjalnych, nie posiadam – odpowiedział Mirosław Lenk. Zdaniem prezydenta gmina nie popełniła żadnych błędów w procedurze przetargowej, a o  innych powodach odstąpienia można jedynie domniemywać. – Rozpowszechnianie takich informacji jak np. ta, że za 20 lat Racibórz będzie liczył 40 tys. mieszkańców, nie działa korzystnie na wizerunek miasta. Inwestorzy zwracają uwagę na takie rzeczy jak atmosfera panująca na terenie planowanych inwestycji i jeśli czują zagrożenie, że może ona okazać się nierentowna, odchodzą – stwierdził. Prezydent uspokoił, że nie ma ryzyka utraty wadium: – Sama treść listu z wyjaśnieniami powoduje, że walcząc o zwrot w sądzie, inwestor tylko by się ośmieszył – zapewnił.

 

/ps/

———————————————————————-

REKLAMA:

 

Słuchawki Creative EP-220

 

http://i.testfreaks.co.uk/images/products/600x400/19/creative-ep-220-earphones.5795859.jpgDoskonały dodatek do Twojego kolorowego odtwarzacza MP3 . Przetworniki wyposażone w magnesy neodymowe zapewniają czysty i wyważony akustycznie dźwięk.Niewielkie rozmiary., Dostępne w sześciu wspaniałych kolorach – czarnym, białym, zielonym, niebieskim, czerwonym i różowym.Silikonowe wkładki zapewniają komfort podczas słuchania muzyki.W zestawie znajduje się wygodne podróżne etui.
.
 
 
Dane techniczne:
 
 
Membrany:15 mm, przetworniki z neodymowym systemem magnetycznym.
Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20KHz.
Impedancja: 16 ohmy .
Czułość (1kHz): 110dB/mW.
Długość przewodu: 1.2m.
Wtyk: pozłacana wtyczka minijack stereo 3.5mm .
Waga: 12g (bez opakowania),
Zawartość opakowania: muzyczne słuchawki stereofoniczne Creative EP-220 ,Podróżne etui,
 
 Cena w SOFT-ib : 39 zł
Cena w komputronik.pl : 42 zł
Cena w vobis.pl : 49 zł
 (Ceny na dzień 30.09.10)
 
 
 
 

 SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

 1. DW

  Podziwiam prezydenta za jego optymizm. Chciałbym go podzielać, ale niestety nie jestem w stanie. Każda poważna firma przed przystąpieniem do przetargu czy rokowań, przeprowadza niezbędne badania rynku, analizy etc. Nie wierzę, by ktokolwiek, kto kładzie na stół niecały milion złotych – sprawdzał wyniki badań dopiero na 12 godzin przed wizytą u notariusza. Uważam, że to jakis wybieg dyplomatyczny, który zastosowano PO TYM jak znaleziono uchybienia w procedurze, które pozwolą na odzyskanie wadium. Koproracje sa w stanie walczyc z człowiekiem dla 500 zł przez lata, a co dopiero gdy chodzi o równowartość nowej kamienicy… Obym sie mylił! Ale nasz wydział nie słynie z dobrze przygotowywanych procedur. Miejmy tez nadzieję, że firma nie umówiła się z nikim w ten sposób, że do wyborów udaje, że wszystko jest OK, a potem rzuci sie na szyję nowemu prezydentowi.

 2. /…/ rzuci się na szyję /…/
  Karkosik to raczej ,,skoczy do gardła,, . Pytanie tylko czyjego …

 3. ert

  Ślicznie wygląda Pani Lenart na zdjęciu w lidzie. Pozdrawiam.

 4. bliski

  Sprawa jest śmierdząca, widzą to ludzie , którzy są w otoczeniu Lenka, sprawy przegrane, to specjalność tego prezydenta, Chyba w UM nikt nie będzie za nim tęsknił, chyba ci kórych tam nasadził. Obiecki, to jego specjalność – a miasto tonie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here